פרס בשיחה טלפונית עם אובמה: "יש גבול למה שישראל מסוגלת לספוג"

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח הערב, לאחר שצה"ל חיסל את רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי, עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה. "הוא היה אדם קיצוני ביותר ועמד מאחורי תקיפות ופעולות טרור רבות", אמר הנשיא. "מזה 5 ימים באופן רצוף נורים טילים לעבר ישראל ואמהות וילדים אינם יכולים לישון בשקט"

שוחחו בטלפון. פרס ואובמה (ap)

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח הערב עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה וזאת בעקבות חיסולו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס אחמד ג'עברי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום נהרג רב המרצחים, ראש הזרוע הצבאית של החמאס, אחמד ג'עברי", אמר הנשיא פרס. "הוא היה אדם קיצוני ביותר ועמד מאחורי תקיפות ופעולות טרור רבות. ישראל אינה מעוניינת להעלות את גובה הלהבות, אך מזה 5 ימים באופן רצוף נורים טילים לעבר ישראל ואמהות וילדים אינם יכולים לישון בשקט בלילה.

"ביקרתי הבוקר בשדרות וראיתי במו עיניי את הכאב של האמהות והילדים", הוסיף נשיא המדינה. "וראיתי את הקושי של תושבי הדרום, יש גבול למה שישראל מסוגלת לספוג".

חוסל רמטכ"ל חמאס

אחמד ג'עברי, "רמטכ"ל" חמאס ומי שהיה אחראי לחטיפת גלעד שליט ולפעילות טרור ענפה וארוכת שנים, חוסל אחר הצהריים על ידי חיל האוויר ברצועה.  בישראל הכריזו כי ההתנקשות מהווה יריית פתיחה למבצע "עמוד ענן",  ודובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, מסר כי  "אנו בפתיחתה של תקיפה רחבה, לאור המצב הבלתי נסבל של תושבי הדרום".

מדובר במבצע מודיעיני שלקח שבועות לתכנן, מבלי לסכן חפים מפשע בסביבה, בשיתוף מודיעין מדויק של אמ"ן, שב"כ וחיל האוויר.

חיסולו של ג'עברי התקבל בתדהמה בחמאס, שם איימו להגיב ביד קשה על מאורעות היום. ההתנקשות מהווה שיא לפעילות הדרג המדיני בימים האחרונים, שם ניסו לייצר מראית עין של הבלגה לנוכח התעצמות הטרור שיזמו פעילי הארגון בתקופה האחרונה – שהסתיימה עם השגת "מטרה איכותית", בדמות רב-המחבלים.

גורמים ברצועה דיווחו כי יחד עם ג'עברי נהרג גם בנו שהיה עמו, ובכיר אחר – ראאד אל-עטר – מפקד החטיבה הדרומית של חמאס. בזרוע הצבאית של הארגון הוכרז על הגברת הכוננות לרמתה הגבוהה ביותר ועל גיוס מלא של המחבלים. לאחר החיסול המשיך חיל האוויר בתקיפות, והפלסטינים מדווחים על תשעה הרוגים, בהם ילדה בת 7.

מבצע בעזה - הסיקור המלא:

נועם שליט: "ג'עברי נהג כפושע מלחמה"

דובר צה"ל: "נערכים לפעולה קרקעית ברצועה"

הנחיות לתושבי הדרום בעקבות החיסול

הלם בחמאס: "מכה קשה, נפתחו שערי הגיהנום"

נסגר החשבון עם האיש שחטף את גלעד שליט

מפקד הזרוע הצבאית של חמאס חוסל