ישראל מאיימת: "נבטל את אוסלו אם הפלסטינים ילכו לאו"ם"

בהודעה שהעביר משרד החוץ לשגרירים ברחבי העולם, ביקש מהם להבהיר כי ישראל תשקול לבטל את הסכמי אוסלו במידה והפלסטינים אכן יעלו את הצעתם לשדרוג מעמד הרשות בפני עצרת האו"ם, כך דווח ב"הארץ". במשרד מנסים להפעיל לחץ על דיפלומטים ברחבי העולם שלא לתמוך בהצעה בשל "ההשלכות מרחיקות הלכת"

ישראל מאיימת: "נבטל את הסכם אוסלו" (רויטרס)

בישראל נמשכים המאמצים לסיכול המהלך אותו מוביל יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לשדרוג מעמדה באו"ם. משרד החוץ הנחה את השגרירים בעולם להבהיר כי ישראל תשקול ביטול חלקי או מלא של הסכמי אוסלו, אם בקשת הפלסטינים אכן תאומץ, כך פורסם ב"הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכיר במשרד החוץ דיווח כי בישראל מנסים להפעיל לחץ על יו"ר הרשות מחמוד עבאס ולשכנעו לוותר על הבאת ההצעה להפיכתה ל"מדינה משקיפה שאינה חברה מלאה" בפני העצרת הכללית של האו"ם. משרד החוץ העביר בתחילת השבוע מברק בהול לנציגויות ישראל ברחבי העולם וביקש מהם ללחוץ ולשכנע את המנהיגים במדינות שירותם, לבלום את המהלך הפלסטיני "בשל השלכותיו מרחיקות הלכת".

מקור במשרד החוץ דיווח כי בימים האחרונים הועברו לשר החוץ אביגדור ליברמן מספר אפשרויות ותרחישים להענשת הפלסטינים כדוגמת ביטול הסכמי אוסלו ואי העברת כספי המסים מהרשות, אם אכן יביאו את הצבעה בפני העצרת. עם זאת המקור הודה כי ישראל מצויה כעת בתסבוכת. "כמעט כל צעד שנעשה בתגובה למהלך יפגע גם באוכלוסייה הפלסטינים וגם באינטרסים של ישראל".