שגריר ישראל לאו"ם שיגר תלונה: "מי שמפעיל טרור ישלם מחיר כבד"

שגריר ישראל רון פרושאור שיגר תלונה רשמית למועצת הביטחון בעקבות הירי הנמשך מעזה והדגיש: "יותר ממיליון אזרחים חיים תחת איום מתמיד, המצב חייב להיפסק". הוא קרא לקהילה הבינ"ל לצאת נגד חמאס ו"לגנות את התקפות הטרור לפני שיהיה מאוחר מדי"

"מי שמפעיל טרור - ישלם". רקטה בנתיבות (חדשות 2)

בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני בדרום והמשך ירי הרקטות מרצועת עזה, שיגר היום שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור תלונה רשמית חריפה למזכ"ל הארגון באן קי-מון ולמועצת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 "אלו המפעילים טרור כנגד ישראל היום, ישלמו על כך מחיר כבד מחר", כתב פרושאור באגרת ששלח. "על ההנהגה הפלסטינית מוטלת האחריות לגנות את חמאס ואת הירי המתמשך מעזה. שתיקת אבו-מאזן רועמת". בדבריו פירט השגריר את מספר הרקטות שנורו משטח הרצועה לישראל בימים האחרונים. "חמאס וארגוני הטרור בעזה ירו למעלה מ-150 רקטות. אזרחים וחיילים ישראלים רבים נפצעו ונזק כבד נגרם לרכוש", כתב השגריר הישראלי.

"יותר ממיליון אזרחים חיים תחת איום מתמיד של טרור, המצב חייב להיפסק", הדגיש פרושאור שציין כי ישראל רואה בחמאס את האחראי היחיד לכל התקפות הטרור מרצועת עזה. "ישראל תמשיך לממש את זכותה להגנה עצמית ותנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי להגן על אזרחיה".

ברק: "הסבב בפירוש לא נגמר"

הבוקר הגיע שר הבטחון אהוד ברק לסיור באוגדת עזה וקיים הערכת מצב מיוחדת עם אלוף פיקוד הדרום טל רוסו וקצינים נוספים. שר הביטחון התייחס להסלמה האחרונה והבהיר: "האירוע עדיין לא הסתיים".

"שמענו את הקצינים, את מפקד האוגדה, את אלוף הפיקוד טל רוסו ואת סגן הרמטכ"ל. נעשית כאן פעולה נכונה ומקצועית", קבע ברק בתום הערכת המצב והדגיש: "העניין בפירוש לא נגמר".

בתשובה לשאלת הפעולה העתידית ציין ברק: "אנחנו נחליט איך ומתי לפעול ברגע שיהיה צורך בכך, לא אתייחס למועד או לדרכים; אנחנו לא מתכוונים לקבל בשום אופן את הפגיעה באורח החיים של האזרחים".