המצרים הבהירו: אם ישראל תתקוף בעזה, נחזיר את השגריר

גורמים בכירים במצרים הבהירו לישראל כי במידה ותחליט לצאת למבצע צבאי בעזה, הם יינקטו בצעדים משמעותיים - ביניהם גם השבת השגריר למצרים, כך דווח ב"מעריב". המצרים הסבירו כי הם עמלים על השגת הפסקת אש ברצועה וכי נחוץ להם לשם כך זמן רב. אמש אמר נתניהו לשגרירים זרים: "לא נאפשר פגיעה בילדינו"

המצרים: נחזיר השגריר אם ישראל תתקוף בעזה (AP)

האם תגובה דיפלומטית קשה מצד מצרים מעכבת פעולה צבאית רחבה בעזה? גורמים מצריים הבהירו לבכירים בישראל כי יאלצו לנקוט בצעדים קיצוניים אם יתבצע מבצע גדול ברצועה, כך פורסם "במעריב". החשש הוא כי המצרים יחליטו להשהות את היחסים עם ישראל ואפילו יחזיר את השגריר לארצם.

צפו: מפגינים בקהיר נגד ישראל, הלילה

על פי הדיווח, המצרים הסבירו לגורמים בישראל כי הם מפעילים מאמצים רבים בכדי להשיג הפסקת אש ברצועה, וכי נחוץ להם יותר זמן לשם השגת המטרה. לצד זאת הבהירו המצרים במפורש כי לא יסכימו למהלך צבאי נרחב ברצועה על אף חוסר היכולת בישראל להמשיך ולהבליג על הירי לאורך זמן. המצרים ישקלו במצב שכזה את החזרתו של השגריר המצרי למדינה ואף את השהיית היחסים המתקיימים בימים אלו מול ישראל.

נתניהו מכין הקרקע למבצע רחב היקף ברצועה

במהלך פגישתו עם 70 שגרירים זרים באשקלון, ניסה רה"מ בנימין נתניהו להכשיר את הקרקע לקראת פעולה צבאית אפשרית בעזה, נוכח ההסלמה בירי הרקטות.

במהלך המפגש הבהיר נתניהו כי תגובותיה של ישראל יוחרפו במידה ולא יופסק הירי מעזה. "העולם חייב להבין שלישראל יש זכות וחובה מלאה להגן על אזרחיה", הבהיר נתניהו בפני השגרירים. "לא נשב בחיבוק ידיים מול התקות חוזרות ונשנות על אזרחינו ועל ילדינו", אמר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק