נתניהו התקשר לברך את אובמה: נמשיך לעבוד יחד

ראש הממשלה היה בין המנהיגים הראשונים לברך את הנשיא האמריקני החדש-ישן. בשיחתו ניסה נתניהו בעיקר להזים את ההערכות שהוא חושש מהמשך העבודה עם המועמד שהוא כנראה פחות רצה בבית הלבן

על אף המחלוקות ביניהם, או אולי דווקא בגללן, ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר הערב לברך את הנשיא האמריקני ברק אובמה על ניצחונו בבחירות לנשיאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זאת הייתה הצבעת אמון במנהיגות שלך", אמר נתניהו לאובמה בשיחת טלפון שניהלו השניים בצהריים. "נמשיך בעבודה המשותפת מול האתגרים הגדולים הניצבים בפני ארצות הברית וישראל, ונקדם את השלום והביטחון באזור".

מוקדם יותר היום התייחס נתניהו להערכות שונות בישראל, לפיהן בלשכת ראש הממשלה חוששים מהכהונה השנייה של אובמה, על רקע התמיכה שהביע לכאורה נתניהו ביריבו מיט רומני. "אחד מיסודות הביטחון שלנו הוא השותפות האמיצה בינינו לבין ארצות הברית", אמר ראש הממשלה. "אני שומע קולות בימים האחרונים, דווקא קולות שבאים מתוכנו, שמנסים לסכסך בינינו לבין ארצות הברית - זה לא יעזור להם".

"שותפות אסטרטגית"

נתניהו הדגיש כי הברית בין ישראל לארצות הברית איתנה. "יש לנו שותפות אסטרטגית, יש לנו שיתוף פעולה בכל התחומים, אבל בראש ובראשונה - בתחום הביטחון, שם שיתוף הפעולה הוא עמוק, רחב ויסודי", אמר.

ראש הממשלה אף התחייב: "אמשיך לעבוד עם הנשיא אובמה כדי לקדם את האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל שנוגעים לביטחון אזרחי ישראל".