פרס לפוטין: "אל תאפשר לאירן להשיג גרעין"

נשיא המדינה נפגש עם מקבילו הרוסי בקרמלין במוסקבה ודן עמו בשורת נושאים ובהן הגרעין האירני והנעשה בסוריה. פרס אמר לפוטין: "על שכמי רוסיה ועל כתפיך מוטלת אחריות לדאוג לכך שזוועות מלחמת העולם השנייה לא יחזרו לעולם"

פרס ופוטין במוסקבה (לע"מ)

נשיא המדינה שמעון פרס נועד הערב בקרמלין עם עמיתו הרוסי ולדימין פוטין. בפגישה בארבע עיניים דנו השניים באירן, במצב בסוריה, בקיפאון המדיני מול הפלסטינים ובדרכים להעמיק את היחסים האסטרטגיים בין המדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באשר למאמץ לבלום את תכנית הגרעין של אירן ובהקשר לשיחה בין פרס לפוטין על ניצחון הצבא האדום על גרמניה הנאצית אמר נשיא המדינה למארחו: "על שכמי רוסיה ועל כתפיך מוטלת אחריות לדאוג לכך שזוועות מלחמת העולם השנייה לא יחזרו לעולם. אמרת בביקורך בישראל שמי שמכחיש שואה יכול להצמיח שואה, וכי לא תרשה לאירן לשאת עמה איום גרעיני".

פוטין, מצדו, השיב: "לא נשכח לעולם את קורבנות העם היהודי בשואה. נעים לי מאוד לומר שהיחסים בין רוסיה לישראל נמצאים במגמת עליה. אנו מרוצים מכך ובכוונתנו להרחיב את שיתוף הפעולה".

נשיא רוסיה סיפר אחרי הפגישה: "שוחחתי עם פרס על נושאי מפתח במזרח התיכון. דנו במצב בסוריה ובגרעין האירני. יש בינינו הבנה עמוקה על הצורך להביא לפתרון הבעיות הניצבות בפנינו. ההידברות והשלום בין יהודים לערבים במזרח התיכון חשובים לנו. אנו קוראים לרשות הפלסטינית ולישראל לחדש את המשא-ומתן הישיר".