ראש הממשלה בנימין נתניהו מאשים: "מנסים לסכסך בינינו לבין ארצות הברית"

יום לאחר הבחירות בארה"ב האשים ראש הממשלה נתניהו בטקס הנחת אבן פינה לבית החולים אסותא באשדוד כי יש גורמים דווקא בישראל שמנסים לסכסך בין שתי המדינות. "זה לא יעזור להם - הברית בין ישראל לארצות הברית איתנה", הבהיר נתניהו. "נקדם האינטרסים החיוניים שלנו"

נתניהו ואובמה. ארכיון (עמוס בן גרשום, לע"מ)

יום לאחר שנשיא ארצות הברית ברק אובמה נבחר לקדנציה נוספת בבית הלבן, מתייחס ראש הממשלה נתניהו למתח בין השניים ולניסיונות לסכסך בין המדינות לדבריו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו ששיגר אתמול ברכה מצולמת לאובמה על הזכייה בבחירות, עבר היום לתקוף גורמים בישראל. "אני שומע קולות בימים האחרונים, דווקא קולות שבאים מתוכנו שמנסים לסכסך בינינו לבין ארצות הברית זה לא יעזור להם. הברית בין ישראל לארה"ב איתנה", הדגיש ראש הממשלה בטקס הנחת אבן פינה לבית החולים אסותא באשדוד. הוא ציין כי "אחד מיסודות הביטחון שלנו הוא השותפות האמיצה בינינו לבין ארצות הברית".

ראש ממשלה ציין כי לוושינגטון וירושלים יחסים עמוקים מאוד: "יש לנו שותפות אסטרטגית, יש לנו שיתוף פעולה בכל התחומים, אבל בראש ובראשונה - בתחום הביטחון, שם שיתוף הפעולה הוא עמוק, רחב ויסודי". בהתייחסו לשמועות על דם רע בינו ובין אומבה, הבהיר נתניהו כי ימשיך לעבוד עם עמיתו האמריקני כדי "לקדם את האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל שנוגעים לביטחון אזרחי ישראל".