בכירים הוזמנו לדיון חירום שכינס נתניהו, ליברמן לא

בעקבות המהלך הפלסטיני להצטרפות לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, כינס ראש הממשלה דיון חירום שבו השתתפו שר הביטחון, בכירים במשרדים שונים ובהם מנכ"ל משרד החוץ. אלא ששר החוץ, האישיות הבכירה ביותר שמשפיעה על מדיניות החוץ של ישראל - לא הוזמן לדיון. גורמים במשרד החוץ: "נתניהו חשש שליברמן יאתגר אותו"

בדיון הזה שניהם השתתפו. נתניהו וליברמן (Miriam Alster/FLASH90)

שר החוץ נותר בחוץ: אתמול חתם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן על אמנת רומא, בדרך להצטרפות אפשרית של הפלסטינים לבית הדין הפלילי הבינלאומי. בעקבות המהלך, כינס היום (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון חירום עם שר הביטחון ומנכ"ל משרד החוץ, שאליו לא הוזמן שר החוץ של מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

היעדרותו של ליברמן מהדיון, שעליה פרסם לראשנה הכתב צ'יקו מנשה ברשת ב', תמוהה במיוחד לאור העובדה שלדיון - שעסק בהיערכות לפניית הפלסטינים לבית הדין בהאג - הוזמנו שר הביטחון יעלון, בכירים במערכת המשפט וגם מנכ"ל משרד החוץ ניסים בן שטרית.

במשרד החוץ אמרו כי ליברמן לא הוזמן לדיון עקב חשש של ראש הממשלה נתניהו מהמלצות של שר החוץ ש"יאתגרו" אותו. לטענת אותם גורמים, מסיבה זו הוזמנו לדיון שתוצאותיו ידועות מראש פקידים במשרד בלבד.

יפנה להאג? אבו מאזן (AP)

גורמים בלשכת נתניהו מסרו כי מדובר בנושא שראש הממשלה מרכז וכי החלטותיו יובאו לפני הקבינט. עם זאת, לא ברור מההסבר מדוע שר הביטחון הוזמן לדיון, ואילו שר החוץ לא.

עם סיום הדיון אמר ראש הממשלה: "אנחנו מצפים מבית הדין הבין-לאומי לדחות על הסף את הפנייה הצבועה של הרשות הפלסטינית, מן הטעם שהרשות הפלסטינית איננה מדינה. היא יישות שמקיימת ברית עם ארגון טרור, החמאס, שמבצע פשעי מלחמה, ומדינת ישראל היא מדינת חוק עם צבא מוסרי ששומר על כל החוקים הבינלאומיים. אנחנו נגן על חיילי צה"ל כמו שהם מגנים עלינו".