לבני משבחת את אבו מאזן: "אמיץ"

יושבת ראש קדימה לשעבר, ציפי לבני, עדיין שוקלת בימים אלה האם להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. הערב היא העניקה רמז לקראת ההחלטה בנושא: "כדי להפיל את נתניהו צריך לשלב כוחות", היא אמרה בראיון לחדשות 2, "נחכה לראות עם מי זה יהיה", הדגישה לבני. בראיון היא גם שיבחה את אבו מאזן על דבריו ה"אמיצים" כלשונה

יושבת ראש קדימה לשעבר ציפי לבני, הגיעה הערב לאולפן המהדורה המרכזית כדי לשבח את דבריו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בראיון ל"אולפן שישי". לבני כינתה את הדברים "אמיצים", אמרה כי שמעה מסרים דומים גם במהלך המשא ומתן שניהלה בממשלת אולמרט ותקפה את ראש הממשלה הנוכחי נתניהו על התנהלותו בעניין המשא ומתן. באותה הזדמנות היא גם סיפקה רמז קטן לעתידה הפוליטי ואמרה - "צריך לשלב כוחות כדי להפיל את נתניהו. נמתין לראות עם מי זה יהיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ציפי לבני עדיין לא הודיעה רשמית האם תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-19. אם לשפוט לפי דבריה הערב, בראיון לחדשות 2, נראה שהיא מחכה לשיתוף פעולה בגוש המרכז שמאל. "גם אם ייקח זמן להחליט עם מי לשלב כוחות כדי להפיל את נתניהו - נחכות לראות עם מי זה יהיה", אמרה הערב לבני והתייחסה לעתיד לבוא, "אני יודעת שלחלק זה נראה פחות טוב, כי אנשים רוצים להסתער, אבל חשוב לעשות את זה נכון".

לבני התראיינה הערב בעיקר כדי לייצג, כדבריה, "את הישראלי שרוצה שלום", על רקע דבריו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ל"אולפן שישי" בסוף השבוע האחרון. "הוא אמר דברים אמיצים מאוד", שיבחה לבני את אבו מאזן וציינה, "זה גם מה ששמענו ממנו במשא ומתן", הצטרפה לבני לדבריו של שותפה למשא ומתן ההוא - ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

לבני גם תקפה ישירות את ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו באשר להתנהלותו במשא ומתן. "4 שנים שהממשלה מספרת שאין פרטנר ושאבו מאזן לא מוכן לוותר על כלום. והנה הוא אומר מול המצלמות דברים אחרים. כל מה שהממשלה הזו שכנעה את הציבור בישראל - אבו מאזן בא ואומר בקולו דברים אחרים", טענה לבני.

היא הסבירה כי בחרה להתראיין כיוון שלטענתה לא הגיבו במחנה השמאל והמרכז לדבריו של אבו מאזן כראוי. "זה לא סוד שזה הנושא שהביא אותי לפוליטיקה", הסבירה לבני, "זה דבר אבסורדי ומתסכל. כל מי שמעוניין לשמור על מדינה דמוקרטית ובטוחה צריך לחבק את הרעיון הזה ולקדם אותו על סמך פתרון של שתי מדינות לאום. הפכנו למדינה ששלום הפך בה למילה גסה", היא התריעה.

"אני לא מייצגת כאן את אבו מאזן", סיכמה לבני. "אני מייצגת את הישראלי שרוצה שלום".

והאם הדברים האלה מסמנים את חזרתה של לבני לפוליטיקה? עוד מוקדם לדעת. "נאבקתי כדי להתמודד על ראשות הממשלה בקדימה, והמפלגה הכריעה אחרת", היא הזכירה אך הוסיפה, "חצי שנה עברה. אני שומעת את הקולות ואת הרצון שאחזור וזה מאוד מחמיא. אבל צריך לפעול יחד כדי להפיל את נתניהו", חזרה לבני והדגישה.

בליכוד הגיבו הערב לדברים ומסרו: "לבני שהציעה הכל לפלסטינים ונתקלה בסירוב, מעיזה להטיף לליכוד ששומר על האינטרסים של ישראל. כדאי שמי העלה את החמאס לשלטון יחסוך מהציבור את הצעותיו".