ליברמן נגד דברי אבו מאזן: "מתערב בבחירות בישראל"

שר החוץ תוקף את יו"ר הרשות, בעקבות דבריו על זכות השיבה בראיון לחדשות 2. "הוא מתערב במערכת הבחירות", אמר ליברמן לגלי צה"ל ותקף את בברכות בשמאל: "משקרים אותנו כל פעם מחדש". מנגד, אומר שר הביטחון ברק: " דבריו אמיצים, אי אפשר להגיד שאין לנו פרטנר"

זעם בימין על התבטאויותיו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בראיון הבלעדי שהעניק בסוף השבוע לחדשות ערוץ 2. "מדובר בהתערבות במערכת הבחירות במדינת ישראל", אומר הבוקר שר החוץ אביגדור ליברמן לגולן יוכפז בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. "אבו מאזן מתערב לטובת השמאל, שלי יחימוביץ' וזהבה גלאון - שמייצג את האינטרס הפלסטיני בתוך מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הניסיון לשקר לעצמנו מדהים אותי כל פעם מחדש", הגיב שר החוץ לקריאות החיוביות בשמאל לדברי יו"ר הרשות. "אבו מאזן דיבר לבני עמו בערבית אחרי עסקת שליט, דיבר במונחים של גזל קרקעות, טיהור אתני ושוד משאבי טבע. הוא דיבר על אותם מחבלים שרצחו בדם קר יהודים - וקרא להם גיבורים", תקף.

מנגד, הגדיר שר הביטחון אהוד ברק את הראיון של אבו מאזן "חשוב ואמיץ". ברק, שיבר בתוכנית "מה בוער" עם טלי ליפקין שחק, אמר: "הוא לא מצטרף לליכוד ביתנו, הוא פלסטיני גאה ולוחם על האינטרסים שלהם. אי אפשר להגיד שאין לנו פרטנר".

ברק: צריך להרים את הכפפה

לדברי ברק, העמדות שהציג יו"ר הרשות לא חדשות. "שמעתי אותו אומר את הדברים האלה כבר שנים, הוא כן מסתייג מהטרור וכן הוא אומר שתי מדינות", הוסיף ברק.
"יש כאן פרטנר לעת הזאת. זה לא מושלם, בעזה שולט חמאס, אבל צריך להרים את הכפפה ולמרות שלא אנחנו אחראים לכך שלא הייתה התקדמות לשוב לדבר".

דבריו של אבו מאזן עוררו בסוף השבוע סערה גדולה ברשות הפלסטינית. אלפי בני אדם הפגינו ברצועת עזה, בהפגנות שארגן חמאס, ובין השאר שרפו את תמונתו של הראיס. בעקבות הסערה שעוררו דבריו, ניסה אמש אבו מאזן לעדן את דבריו. בראיון שהעניק לטלוויזיה המצרית הסביר כי לא התכוון לומר כי הוא מוותר על זכות השיבה - כי אם מוכן לדון בנושא.

ואילו בשמאל, בירכה אמש יושבת ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', על דברי הראיס וטענה כי הסיבה בגינה עדיין הסדר מדיני עם הפלסטינים היא היעדר מנהיגות. נשיא המדינה שמעון פרס בירך גם הוא על דבריו של אבו מאזן, ואמר שזו ההוכחה שיש "פרטנר אמיתי לשלום".