פרס: "דבריו של אבו-מאזן מוכיחים שיש פרטנר לשלום"

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס לדבריו אמש של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בראיון לתכנית "אולפן שישי". "יו"ר הרשות מבין היטב כי זכות השיבה לא תתאפשר בשטחי ישראל", אמר הנשיא

"דברים אמיצים". פרס ואבו מאזן (AP)

 נשיא המדינה שמעון פרס התייחס הערב לדברי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בראיון שהעניק לאודי סגל אשר שודר אמש בתכנית "אולפן שישי" ואמר כי "אבו מאזן מוכיח בדבריו והן במעשיו כי יש לישראל פרטנר אמתי לשלום. יו"ר הרשות מבין היטב כי זכות השיבה לא תתאפשר בשטחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יו"ר הרשות הפלסטינית שולל טרור ומתחייב כי תחת הנהגתו הוא לא יאפשר לפרוץ אינתיפאדה שלישית אלימה", אמר הנשיא פרס. "הוא מבין היטב כי פתרון בעיית הפליטים הפלסטינים לא תהיה בשטחה של ישראל ולא תפגע באופייה של ישראל, ומושיט יד לישראל כדי לחדש את תהליך השלום".

"כל עוד אני יושב כאן, בתפקיד הזה", אמר אבו-מאזן בראיון ששודר אמש, "לא אתן שתהיה אינתיפאדה נוספת. לא תהיה אינתיפאדה חמושה שלישית. אנחנו נפעל רק בדרכים דיפלומטיות ובדרכי שלום". באופן ישיר ומול המצלמה, הצהיר אבו מאזן כי למרות שהוא פליט מצפת, כהגדרתו - אין הוא חושב לשוב לשם. "עבורי, פלסטין זו מדינה בגבולות 67' - לצידה של מדינת ישראל", אמר היו"ר.

"אלו הם דברים כבדי משקל" הדגיש הנשיא פרס בתגובה לדברי אבו-מאזן והוסיף, "על כולנו להתייחס אליהם במלוא הרצינות. דברים אלו עומדים בקנה אחד עם עמדת ישראל ועם עמדתו של רוב ברור בעם, התומך בפתרון של שתי מדינות לאום לשני עמים. מדובר בהצהרה פומבית אמיצה וחשובה במסגרתה מבהיר יו"ר הרשות כי שאיפתו למדינה תתקיים רק בשטחי הגדה ועזה, ולא בשטחי מדינת ישראל"