ארגון חמאס: "לאף יו"ר אין זכות לוותר על זכות השיבה הפלסטינית"

לאחר שאמש פורסמו חלקים מדבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בריאיון שהעניק לחדשות 2, ובו ציין כי הוא מוכן למדינה פלסטינית בקווי '67 לצד מדינת ישראל - פרסם היום ארגון חמאס תגובה נזעמת, ולפיה "הפלסטינים עומדים על כך שכל שטחי פלסטין שייכים להם"

בחמאס הגיבו היום בחריפות לדבריו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בריאיון לכתב חדשות 2 אודי סגל - שישודר הערב במסגרת התכנית "אולפן שישי".  בראיון, אומר אבו מאזן כי הוא מכיר בגבולות 67 - על אף היותו פליט מצפת. ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה פרסם היום תגובה נזעמת על התבטאויותיו של יו"ר הרשות, ואמר כי היא מייצגת רק את דעתו האישית של ולא את עקרונות העם הפלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דברי אבו מאזן פוגעים בזכות השיבה", אמר הנייה לרשת הטלוויזיה של ארגונו. "לא רק בזכותו של אבו מאזן האדם, אלא בזכותם של שישה מיליון פלסטינים", הדגיש והוסיף: "לאיש אין רשות, יהיה אשר יהיה, אדם פשוט או נשיא, ארגון, רשות או ממשלה - לוותר על שעל אחד מהאדמה הפלסטינית".

"ההצהרות של אבו-מאזן, שבהן הוא טען שפלסטין היא רק השטחים שנכבשו ב-67' הן הצהרות לא לאומיות והן מבטלות את זכות השיבה", אמר דובר חמאס, סמי אבו-זוהרי. "מדובר בתפיסות שמייצגות את דעתו של מחמוד עבאס בלבד - והן אינן מייצגות בשום פנים ואופן את עמדותיו של העם הפלסטיני". עוד הוסיף בכיר הארגון, כי "הפלסטינים עומדים על כך שכל שטחי פלסטין שייכים להם".

"לא משקף דעת הפלסטינים". אבו מאזן (חדשות 2)

אבו מאזן: "פלסטין עבורי - מדינה בגבולות '67 לצד ישראל"

בריאיון שנערך אתמול אחר הצהריים במוקטעה שברמאללה אמר אבו מאזן: "כל עוד אני יושב כאן, בתפקיד הזה, אני לא אתן שתהיה אינתיפאדה. אנחנו נפעל רק בדרכים דיפלומטיות ובדרכי שלום".

"אני מוכן לחזור למשא ומתן", אומר יו"ר הרשות, שקורא לישראל להחזיר את הנושא הפלסטיני לסדר היום לקראת הבחירות המתקרבות: "זה הנושא שיכריע את גורל ילדיכם, אני האחרון שתוכלו לעשות איתו הסכם".

אבו מאזן מוסיף ומצהיר באופן ישיר מול המצלמה - שלמרות שהוא פליט מצפת, הוא לא חושב לשוב לשם. "פלסטין בשבילי זאת מדינה בגבולות 67' לצד מדינת ישראל", אומר מחמוד עבאס.