גלעד: "מורסי לעולם לא ידבר איתנו"

בהתייחסו למצרים שבשלטון "האחים המוסלמים", הזהיר ראש האגף המדיני-ביטחוני כי השכנה מדרום הפכה להיות "דיקטטורה מזעזעת" ואמר כי חרף הנתק עם ישראל, "על הסכם השלום יש לשמור בכל מחיר"

אלוף (מיל') עמוס גלעד (יח"צ)

ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, אלוף (מיל') עמוס גלעד, הזהיר בצהריים מפני הידרדרות ביחסי ישראל-מצרים והביע חשש כי שלטון "האחים המוסלמים" ישנה את אופיה של המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גלעד דיבר במסגרת מפגש שישי-אסטרטגי של הקתדרה בהרצליה. הוא התייחס ל"אביב הערבי", להשלכות ההפיכה במצרים על הנעשה בה ועל התמורות שהמהלך צפוי לחולל ביחסה לישראל. "מתוך הרצון לדמוקרטיה צמחה שם דיקטטורה מזעזעת", אמר - והדגיש כי מאז החל הנשיא הנוכחי, מוחמד מורסי, את כהונתו - "אין דיבור בין הדרג המדיני שלנו לזה של המצרים ולדעתי גם לא יהיה כזה. הוא לא ידבר איתנו".

למרות זאת, הדגיש גלעד את החשיבות הרבה שיש לישראל בהמשך קיום ההסכם בין שתי המדינות ואמר כי "צריך לשמור עליו בכל מחיר, שכן הוא יקר אלף מונים מהאפשרות שיהיה צורך לגייס כוח צבאי".

גלעד התייחס גם לקיפאון המדיני והזהיר כי "בלי הרשות הפלסטינית יעלה חמאס, אנחנו חייבים ליצור קשר וחייבים לקיים איתם תהליך כדי לשמר את התאום הביטחוני".

אבו מאזן: כל עוד אני היו"ר - לא תהיה אינתיפאדה נוספת

הערב ישודר ב"אולפן שישי" ריאיון מיוחד שקיים כתב חדשות 2, אודי סגל, עם יושב-הרשות אבו מאזן. המנהיג הפלסטיני התחייב בו שכל עוד ימלא את תפקידו, לא יחודש המאבק המזוין נגד ישראל. "לא תהיה שום אינתיפאדה", הוא הבהיר. "לא נחזור בשום פנים ואופן לשימוש בנשק או באלימות".

"אני מוכן לחזור למשא ומתן", הצהיר יושב-ראש הרשות, שקרא לישראל להחזיר את הנושא הפלסטיני לסדר היום לקראת הבחירות הקרובות: "זה סוגיה שתכריע את גורל ילדיכם, אני האחרון שעמו תוכלו לחתום על הסכם שלום".