אבו מאזן: "לא תהיה אינתיפאדה שלישית תחת הנהגתי"

בראיון מיוחד לאולפן שישי שישודר הערב ב-20:00 קורא יו"ר הרשות להחזיר את הנושא הפלסטיני למערכת הבחירות בישראל ואומר: "זה הנושא שיכריע את גורל ילדיכם, אני האחרון שאתם תוכלו לעשות איתו הסכם". אבו מאזן מבהיר כי תחת הנהגתו לא יהיה מאבק חמוש, אך דבק בכוונתו להשיג הכרה מהאו"ם

ראש הרשות אבו מאזן אומר בראיון ל"אולפן שישי", שישודר הערב ב-20:00, שלא תהיה אינתפיאדה שלישית. "לא תהיה שום אינתיפאדה, ולא נחזור בשום פנים ואופן לשימוש בנשק או באלימות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון לאודי סגל, שנערך אחר הצהריים במוקטעה ברמאללה אמר אבו מאזן: "כל עוד אני יושב כאן, בתפקיד הזה אני לא אתן שתהיה אינתיפאדה, אנחנו נפעל רק בדרכים דיפלומטיות ובדרכי שלום". 

"אני מוכן לחזור למשא ומתן", אומר יו"ר הרשות, שקורא לישראל להחזיר את הנושא הפלסטיני לסדר היום לקראת הבחירות המתקרבות: "זה הנושא שיכריע את גורל ילדיכם, אני האחרון שאתם תוכלו לעשות איתו הסכם".

הוא מצהיר באופן ישיר ומול המצלמה שלמרות שהוא פליט מצפת הוא לא חושב לשוב לשם. "פלסטין בשבילי זאת מדינה בגבולות 67 לצד מדינת ישראל", אומר מחמוד עבאס.

עדיין מתכוון להשיג הכרה באו"ם

עם זאת, אבו מאזן שב ואומר כי בכוונתו להביא לאישור האו"ם את פלסטין, כמדינה שאינה חברה במוסדותיו. "זה צעד חד צדדי?" תהה אבו מאזן. "מה שישראל עושה בהמשך הבנייה בהתנחלויות אלה צעדים חד-צדדים".

יו"ר הרשות מכחיש בתוקף את הדיווחים בימים האחרונים על התפטרותו של ראש הממשלה הפלסטינית סלאם פיאד ואומר: "סלאם פיאד איננו מתפטר. הוא ישב אצלי כאן במשרד ברמאללה רק אתמול והבהיר שאין בכוונתו לפרוש מתפקידו".

הראיון המלא ובו התבטאויות מפתיעות של ראש הרשות הפלסטינית אודות נתניהו, ליברמן, זכות השיבה, הניסיון הכושל לחדש את השיחות וירי חמאס מעזה ישודר מחר ב-20:00 ב"אולפן שישי".