"הטרור שראינו בטולוז הוא נגד כל צרפת"

ראש ממשלת ישראל נתניהו ונשיא צרפת הולנד לקחו אחר הצהריים חלק בטקס זיכרון מיוחד לארבעת קורבנות פיגוע הטרור בטולוז בחודש מרס האחרון. הולנד הדגיש כי ממשלתו רואה בחומרה את המקרה וציין כי "מדובר במלחמה משותפת לצרפת ולישראל". נתניהו הודה להולנד על התמיכה וציין כי "השנאה מאיימת על הציביליזציה כולה"

ראש ממשלת ישראל ונשיא צרפת השתתפו אחר הצהריים בטקס זיכרון מיוחד לרב יונתן סנדלר, שני בניו - אריה בן השש, גבריאל בן ה 3 ומרים מונסונגו בת ה-8 - קורבנותיו של הרוצח מוחמד מראח, הקיצוני המוסלמי שביצע את פיגוע הטרור בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בחודש מרץ האחרון. הולנד הדגיש באירוע את מחוייבות ארצו למאבק באנטשימיות. נתניהו הודה לו וציין כי זו סכנה לאנושות כולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא צרפת פרנסואה הולנד נשא נאום תקיף במיוחד נגד הפוגעים בקהילה היהודית. "זו טרגדיה חסרת תקדים", אמר הולנד. "אנחנו מגנים את המעשה הברברי והטרוריסטי הזה, צרפת מגנה את הטרור. אנחנו נקיים מלחמה באנטישמיות".

הנשיא הצרפתי המשיך ופנה לחברי הקהילה היהודית במדינה. "הרפובליקה הצרפתית מגינה עליכם, על כל ילדי צרפת, מפני אנטישמיות. הורים צריכים לדעת שהם שולחים את ילדיהם למקום בטוח. אנו לא נכשל במאבק הזה נגד הטרור", הבטיח הולנד.

נתניהו: צרפת פועלת בתקיפות נגד האנטישמיות

 

נתניהו פתח את נאומו בברכות לנשיא הצרפתי על שיתוף הפעולה והתמיכה. "יש שני הבדלים קטנים מול הטבח בעבר לעומת הרצח שבוצע פה", השווה נתניהו בין הפיגוע בטולוז לאירועי מלחמת העולם השנייה. "ההבדל הראשון הוא שבימים האפלים של הנאצים והפוגרומים שקדמו להם רוב הממשלות באירופה לא נקפו אצבע כדי לעצור את הרצחנות האנטישמית, והרוב אפילו שיתפו פעולה איתה. ואילו היום עומד כאן לידי, נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, שמדבר בתקיפות נגד האנטישמיות ופועל בנחישות נגדה", החמיא נתניהו להולנד.

ראש הממשלה המשיך ושיבח את המדיניות הצרפתית. "יש היום מנהיגות בצרפת שמבינה עקרון פשוט: שום דבר לא מצדיק אנטישמיות וגזענות. שום דבר לא מצדיק רצח ילדים".

משפחות הנרצחים הגיעו גם הם לאירוע ונאמו בחלקם. אווה סנדלר, אלמנתו של הרב יהונתן סנדלר שנרצח באירוע הביעה מסר מעודד. "אני רוצה לחשוב עכשיו מה יונתן ובניי היו רוצים ממני", היא סיפרה בכאב אך הוסיפה: "אני לא מוכנה לחיות כקורבן, אני אמשיך את דרכם. את דרכה של התורה".

גם אביו של סנדלר, נאם באירוע וסיפר על יום הפיגוע. "שמעתי על האירוע ולא האמנתי. אני לא מאמין שבצרפת של היום יהודים נרצחים - רק בגלל שהם יהודים".

הרצח בטולוז - כל הכתבות בחדשות 2 באינטרנט:

צרפת: מורה דרשה לקום לזכר המחבל

דיווח: מראח נעצר בישראל ומיד שוחרר

המחבל רצח, תיעד וצעק: "הרגת את אחיי, אני אהרוג אותך"

דיווח: המחבל ביקר בעבר בישראל

שלב אחר שלב: כך התבצעה ההסתערות על בית המחבל בטולוז

מומחי ביטחון בישראל: פעולת הקומנדו - כישלון

תיעוד: הפשיטה על בית המחבל בטולוז

המחבל מטולוז נהרג מירי שוטרים בפשיטה על ביתו

שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו בלי סוף"

צפו: כך נראה המחבל מטולוז

המחדל הצרפתי: כך הרוצח לא נעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת