נתניהו והולנד יוצאים לטולוז

ראש ממשלת ישראל, נשיא צרפת, בני משפחה, ראשי הקהילה היהודית בצרפת ובכירים מהממשל הצרפתי מגיעים היום לטולוז שבדרום צרפת לטקס זיכרון מיוחד לזכר שלושת הילדים והמורה - קורבנות הירי בחודש מרץ האחרון. נתניהו צפוי לנצל את האירוע ולהדגיש את הצורך בשיתוף פעולה הבינלאומי במלחמה בטרור

ראש ממשלת ישראל ונשיא צרפת מגיעים היום לטולוז להשתתף בטקס זיכרון מיוחד לשלושת הילדים והרב - קורבנותיו של הרוצח מוחמד מראח, הקיצוני המוסלמי שביצע את פיגוע הטרור בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בחודש מרץ האחרון. "נתניהו מבקש להעביר מסר של סולידריות לקורבנות הטרור, גם היהודים ואלו שאינם יהודיים", אמר חבר המשלחת לערוץ פראנס 2 הצרפתי. "ראש הממשלה רוצה להגדיש את חשיבות שיתוף הפעולה הבינלאומי למלחמה בטרור". את הטקס נעביר בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הפגישות שקיים נתניהו בפריז, הראשונות עם אנשיו של הנשיא פרנסואה הולנד - בכירי הממשל הצרפתי, הדגיש ראש הממשלה בעיקר, את הצורך בבלימת הגרעין האירני. הולנד החל לכהן כנשיא בחודש מאי האחרון, זמן קצר אחרי הירי בטולוז.

נתניהו והולנד , תחילתה של ידידות ? (רויטרס)
במהלך הפגישות שנערכו אמש, קרא נתניהו "לסנקציות קשוחות עוד יותר נגד אירן", ואמר עוד כי "הסנקציות מצליחות לפגוע בכלכלה האירנית, אבל למרבה הצער הן לא עוצרות את תכנית הגרעין". פרנסואה הולנד שרוצה להעלות את הנושא לשולחן המו"מ, אמר שהוא יכול אמנם לחיות עם גרעין אירני, אבל לא למטרות צבאיות. גם הסוגיה הפלסטינית עלתה לדיונים, ונתניהו הבהיר שהוא מוכן למו"מ ישיר ללא תנאים מוקדמים, הנשיא הולנד ענה לו שזה גם המסר ששמע מיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וכל מה שנותר הוא "להרים את הטלפון".

הרצח בטולוז - כל הכתבות בחדשות 2 באינטרנט:

צרפת: מורה דרשה לקום לזכר המחבל

דיווח: מראח נעצר בישראל ומיד שוחרר

המחבל רצח, תיעד וצעק: "הרגת את אחיי, אני אהרוג אותך"

דיווח: המחבל ביקר בעבר בישראל

שלב אחר שלב: כך התבצעה ההסתערות על בית המחבל בטולוז

מומחי ביטחון בישראל: פעולת הקומנדו - כישלון

תיעוד: הפשיטה על בית המחבל בטולוז

המחבל מטולוז נהרג מירי שוטרים בפשיטה על ביתו

שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו בלי סוף"

צפו: כך נראה המחבל מטולוז

המחדל הצרפתי: כך הרוצח לא נעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת