נתניהו המריא לצרפת: ידון עם הנשיא באיום האירני

ראש הממשלה המריא הבוקר לצרפת, שם ייפגש עם הנשיא פרסואה הולנד בארמון האליזה וידון עמו בנושא הגרעין האירני. "נשוחח על האתגרים לתהליך השלום בעקבות הטלטלה האזורית", אמר נתניהו. השניים ישתתפו היום בטקס לזכר ארבעת הרוגי הפיגוע בטולוז

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר עם רעייתו שרה לביקור בן יומיים בצרפת. נתניהו ישתתף היום, יחד עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד, בטקס לזכרם של ארבעת ההרוגים בפיגוע הירי שהתרחש בבית הספר היהודי בטולוז לפני כשמונה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא צרפת הודיע בימים האחרונים לנתניהו כי יצטרף אליו לטקס לזכרם של הרב יונתן סנדלר, בניו אריה, בן 6, וגבריאל בן 3.5. ומרים מונסונגו, בת 8, בתו של מנהל בית הספר - שנרצחו על ידי המחבל מוחמד מראח - כמחווה של שותפות וקרבה.

נתניהו והולנד ייפגשו כבר היום בארמון האליזה והשניים צפויים לדון גם בנושא האיום האירני. "אני יוצא היום לפריז כדי להיפגש עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד", אמר הבוקר נתניהו לפני עלייתו למטוס. "אדון איתו בנושא הגרעין האירני ובאתגרים לתהליך השלום ולביטחון אל מול הטלטלה האזורית".

"אירן גרעינית תהיה מסוכנת גם לערבים"

במקביל, ממשיך ראש הממשלה בנימין נתניהו לנסות לשכנע את מדינות ערב כי תקיפה צבאית של מתקני הגרעין באירן תסייע גם להן. בראיון שקיים נתניהו עם המגזין הצרפתי "פרי מאץ'", טרם המראתו לפריז, הוא אמר: "בניגוד למה שטוענים המתנגדים, חמש דקות לאחר תקיפה של מתקני הגרעין תשרור תחושת רגיעה והקלה באזורנו".

"אירן אינה פופולרית בקרב מדינות ערב, וראשי המשטרים בעולם הערבי וגם אזרחיהם, אינם מבינים כי אירן גרעינית תהיה מסוכנת גם בשבילם", הוסיף ראש הממשלה.