מצרים דחתה בקשת ישראל לשדרג את היחסים

שר הביטחון ברק ניסה בשבועות האחרונים לקיים שיחות ישירות עם מקבילו המצרי, אך לא נענה - כך מדווח העיתון מעריב. על פי הפרסום, שורה של אירועים בעת האחרונה מעידים על ניסיונות ישראליים לשיפור היחסים עם מצרים, שנדחו על ידי השלטונות בקהיר. "זאת תקופה של קיפאון", הסביר דיפלומט זר בכיר

מצרים דחתה בשבועת האחרונים ניסיונות חוזרים ונשנים של גורמים ישראלים בכירים להעמקת הקשר ושיתוף הפעולה בין המדינה - כך מפרסם הבוקר העיתון מעריב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום, שר הביטחון אהוד ברק ניסה לקיים מגיעים ישירים עם עם מקבילו המצרי, הגנרל עבד אל-פתח חילי א-סיסי, אך זה לא השיב מספר פעמים לשיחות טלפון שהתקבלו מלשכת השר. א-סיסי מכיר היטב את צמרת ההנהגה הביטחונית בישראל מתקופת כהונת מובארק בשלטון והדבר מעיד במידה מה על מדיניות מצרית לצינון הקשר. 

יחסים בהקפאה

"היחסים נמצאים כרגע בהקפאה", הסביר דיפלומט זר המעורה ביחסי שתי המדינות. "המצב הפוליטי במצרים מאוד רגיש והם לא יסכימו לשום שינו או שדרוג מעבר לרמת היחסים שהייתה נהוגה בתקופת מובארק".

מנכ"ל משרד החוץ, רפי ברק, העביר אף הוא בעת האחרונה בקשה לגורמים בקהיר לבקר במצרים ולהיפגש עם מקבילו המקומי. המצרים העדיפו לדחות את המענה לפנייה בטענה כי במדינה מציינים את חג הקורבן.