סער: "בנייה בירושלים, כמו בנייה בלונדון"

שר החינוך מתח ביקורת על הגינוי של אירופה לאישור בניית מאות יחידות דיור בשכונת גילה. "יש ירושלים אחת בריבונות ישראל ונמשיך לבנות בה", הבהיר. "הודעות מהסוג הזה מביאות לחוסר רלוונטיות של האיחוד האירופי לגבי מה שקורה במזה"ת"

סער נגד האיחוד האירופי (AP)

אחרי הביקורת של שר החוץ ליברמן, גם שר החינוך גדעון סער תקף היום את האיחוד האירופי על עמדתו בנוגע לבנייה בשכונת גילה בירושלים. במהלך אירוע שבתרבות בבאר שבע הגיב סער להודעת הגינוי, שפרסמה אמש שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון, על האישור לבניית 800 יחידות דיור בשכונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מוזר שבשעה שהמזרח התיכון בוער, עשרות אלפי אזרחים נרצחים בסוריה, ואירן ממשיכה לחתור לנשק גרעיני, הדבר שמטריד את האיחוד האירופי הוא בניה בשכונת גילה בירושלים", אמר שר החינוך. "הודעות מהסוג הזה מביאות לחוסר רלוונטיות של האיחוד האירופי לגבי מה שקורה במזרח התיכון".

"אין בחירות שהן בכיס"

שר החינוך הבהיר בדבריו כי "הזכות שלנו לבנות בירושלים היא לא פחותה מהזכות של האנגלים לבנות בלונדון או של הצרפתים לבנות בפריז. יש ממשלה חזקה שתמשיך לבנות בירושלים. אין חלקים בירושלים, יש ירושלים אחת בריבונות ישראל ונמשיך לבנות בה".

הוא התייחס גם למערכת הבחירות שבפתח ואמר: "אף פעם אין בחירות שהן בכיס. הבחירות האלה יהיו בחירות קשות בהן השמאל ינסה להפיל את הליכוד. אנחנו צריכים להציג לציבור את ההישגים המשמעותיים של הממשלה בביטחון, בכלכלה, בחינוך, בתשתיות ובתקשורת".