רוסיה מעריכה: אירן לא תתקוף את ישראל בגרעין

שר החוץ הרוסי נפגש עם יו"ר הכנסת ריבלין במוסקבה, שביקש ממנו לפעול לעצירת תוכנית הגרעין האירנית. לברוב השיב כי רוסיה לא רואה באירן איום ואמר: "טהרן לא תתקוף בישראל, בגלל ההרכב הדמוגרפי, שכולל מיליוני ערבים ומוסלמים"

רוסיה מנסה להרגיע (משרד החוץ הרוסי)

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין נפגש היום במוסקבה עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, שביקש להרגיע, על רקע הפרסומים בדבר חתירת אירן לפצצה גרעינית, ואמר כי רוסיה מעריכה שטהרן לא תתקוף את ישראל בנשק גרעיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין אמר לשר הרוסי כי הידידות שבין ארצו לבין הרפובליקה האיסלאמית, מחייבת את הרוסים לפעול לעצירת תוכנית הגרעין האירנית. "רוסיה היא היחידה שמסוגלת לעצור את תכנית הגרעין האירנית ללא צורך בסנקציות או במהלכים צבאיים", טען יושב ראש הכנסת.

לברוב שלל את דברי ריבלין, לפיהם האיום הגרעיני האירני הוא מוחשי. "עד כה לא הוכח בבירור שפניה של אירן לפיתוח נשק גרעיני", אמר שר החוץ הרוסי. "איננו מעניקים גיבוי אוטומטי לאירן, אלא מוודאים שהישראלים מבינים את הסיכונים והקשיים בסוגיה זו. רוסיה מעריכה שאירן איננה מתכוונת לתקוף את ישראל בנשק גרעיני, במיוחד נוכח ההרכב הדמוגרפי של ישראל, שכולל מיליוני ערבים ומוסלמים".

ריבלין: עוקבים אחר הנעשה סוריה

לברוב: לא הוכח שאירן מפתחת נשק גרעיני (רויטרס)

בתחילת הפגישה נכחו גם חברי הכנסת זאב אלקין, מרינה סולודקין ורוברט אילטוב, אך בהמשך נועדו ריבלין ולברוב בארבע עיניים.

במהלך שיחתם דנו השניים גם בשפיכות הדמים בסוריה. "הגיבוי לאסד יביא למצב שבו נשק בלתי קונבנציונלי יזלוג לידיהם של ארגוני טרור שמאיימים גם על רוסיה", הזהיר ריבלין. "איננו מתערבים במתרחש בסוריה, כדי שהדבר לא יהפוך להיות תירוץ בידי אחד הצדדים, אך בהחלט אנחנו עוקבים אחר מה שמתרחש שם".