ישראל תדרוש: "אם כל הסנקציות" נגד אירן

בלשכת ראש הממשלה מעודדים מקריסת המטבע האירני ופועלים לשכנע את האיחוד האירופי להחריף את העיצומים על מנת להפעיל לחץ נוסף על המשטר בטהרן. השלב הבא: חרם מוחלט על כל תחומי הסחר

ישראל נלחמת בזירה הכלכלית, ארכיון (רויטרס)

ישראל נערכת למלחמה כלכלית: בלשכת ראש הממשלה מעודדים מקריסת המטבע האירני ופועלים לשכנע את האיחוד האירופי להחריף את העיצומים נגד המדינה הסוררת, כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב". השלב הבא בסנקציות - חרם מוחלט על כל תחומי הסחר ושיתוק הכלכלה האירנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לערוך בקרוב מספר ביקורים במדינות אירופה על מנת לנסות להמשיך במאמצי השכנוע להחריף את העיצומים נגד המשטר בטהרן. "מדובר בשינוי דיסק ביחס לאירן", טען פקיד בכיר בממשלה.

המטרה הסופית היא לגרום לעצירה מוחלטת של הסחר בין מדינות האיחוד האירופי וארה"ב לאירן. דבר שעל פי הערכות מסוימות ייגרמו למשטר האייתולות לוותר על תכנית הגרעין מחשש להתקוממות עממית במדינה - כפי שקרה במספר מדינות דיקטטוריות במזרח התיכון בשנתיים האחרונות.

עם סיכום שבוע המסחר, איבד המטבע האירני, הריאל, כמעט רבע מערכו. הצניחה נגרמה כתוצאה מן הלחץ שהפעילו המעצמות על אירן, ובמסגרת הסנקציות שהוטלו עליה לאחרונה. הצעדים שננקטו מקשים באופן משמעותי על יכולתה לגייס כספים ממסחר עם גורמים זרים, ואף לאבד מרזרבות המט"ח שברשותה.