גורמים דיפלומטים: סבב סנקציות נוסף על אירן - בדרך

אירופה וארה"ב נערכות להחרפת הסנקציות הכלכליות על אירן - כך אומרים גורמים דיפלומטים עם תום העצרת הכללית של האו"ם. שרי החוץ של האיחוד האירופי יתכנסו לדון בסבב נוסף של הסנקציות ב-15 באוקטובר. לשכת נתניהו: יושרו ההדורים עם אובמה

אחרי הנאומים בעצרת הכללית של האו"ם, ויישור ההדורים בין ישראל לארצות הברית - אירופה והאמריקנים נערכים לסבב נוסף של סנקציות על אירן. סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת מפיהם של גורמים דיפלומטיים במערב, כי שרי החוץ של האיחוד האירופי ידונו בהחרפת הסנקציות בפגישתם בלוקסמבורג שצפויה להיערך ב-15 באוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הגורמים, שייתכן והתרשמו מנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת הכללית של האו"ם, סבב הסנקציות הנוסף נועד לפגוע בהתקדמותה של אירן לעבר השגת נשק גרעיני. "בשלב הבא נשוב ונגביר את הסנקציות", צוטט גורם דיפלומטי בסוכנות הידיעות הצרפתית וציין כי גם הסנקציות הללו יהיו כלכליות.

בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו מסכמים בסיפוק את הביקור בעצרת האו"ם בניו יורק וטוענים כי יושרו ההדורים מול ממשל אובמה. בשעה זאת עושה נתניהו את דרכו לישראל, והוא צפוי לנחות לפני כניסת החג. גורמים בפמליית נתניהו טענו כי היחסים עם ממשל אובמה, שהיו מתוחים בעת האחרונה, השתפרו משמעותית לאחר הביקור החפוז של ראש הממשלה בניו יורק. גם בהודעת הבית הלבן לאחר השיחה בין השניים ניכר כי הפערים בין וושינגטון לירושלים מצטמצמים. "שני הנהיגים הבהירו כי הם מסכימים באופן מוחלט על המטרה המשותפת", נמסר בהודעה.

בריאיון אמש לחדשות 2 התייחס נתניהו לשיחתו עם אובמה. "אני שוחחתי שיחה די ממושכת עם הנשיא אובמה, ואתמול קיימתי פגישה ארוכה בארבע עיניים עם קלינטון. הצוותים שלנו מדברים בדרגים הגבוהים ביותר. אני חושב שישראל וארצות הברית יכולות להגיע להבנות הרבה יותר מגובשות ממה שנראה לפרשנים".