בסביבת נתניהו מרוצים: "ההדורים עם ממשל אובמה יושרו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו עושה את דרכו לישראל לאחר נאומו בעצרת הכללית של האו"ם. בסביבתו של נתניהו הביעו שביעות רצון מהשיפור ביחסי ישראל ארה"ב. "ההדורים עם ממשל אובמה יושרו", טענו גורמים בפמליית נתניהו

שביעות רצון מהביקור בפמליית נתניהו (AP)

בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו מסכמים בסיפוק את הביקור בעצרת האו"ם בניו יורק וטוענים כי יושרו ההדורים מול ממשל אובמה. בשעה זאת עושה נתניהו את דרכו לישראל, והוא צפוי לנחות לפני כניסת החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר נאומו של ראש הממשלה בעצרת האו"ם, בו הציג את הקו האדום לתכנית הגרעין האירנית, שוחח נתניהו עם הנשיא האמריקני אובמה והשניים הסכימו על המטרה המשותפת לשתי המדינות - למנוע גרעין מהמשטר בטהרן.

גורמים בפמליית נתניהו טענו כי היחסים עם ממשל אובמה, שהיו מתוחים בעת האחרונה, השתפרו משמעותית לאחר הביקור החפוז של ראש הממשלה בניו יורק. גם בהודעת הבית הלבן לאחר השיחה בין השניים ניכר כי הפערים בין וושינגטון לירושלים מצטמצמים. "שני הנהיגים הבהירו כי הם מסכימים באופן מוחלט על המטרה המשותפת", נמסר בהודעה.

בריאיון אמש לחדשות 2 התייחס נתניהו לשיחתו עם אובמה. "אני שוחחתי שיחה די ממושכת עם הנשיא אובמה, ואתמול קיימתי פגישה ארוכה בארבע עיניים עם קלינטון. הצוותים שלנו מדברים בדרגים הגבוהים ביותר. אני חושב שישראל וארצות הברית יכולות להגיע להבנות הרבה יותר מגובשות ממה שנראה לפרשנים".