בכיר מצרי: "מורסי מוכן לפגוש אישיות ישראלית"

נשיא מצרים מוחמד מורסי מוכן לפגוש אישיות ישראלית בכירה - כך טוען בכיר מצרי שליווה את מורסי לעצרת האו"ם בפני העיתון "ישראל היום". לדבריו, מורסי מעדיף לפגוש את הנשיא פרס אך רק לאחר הבחירות לנשיאות ארה"ב בחודש נובמבר

בדרך למפגש היסטורי? מורסי ופרס (חדשות 2)

בכיר מצרי טוען בפני העיתון "ישראל היום" כי נשיא מצרים, מוחמד מורסי, הביע הסכמה עקרונית להיפגש עם אישיות ישראלית בכירה - לראשונה מאז נבחר לנשיאות המדינה בחודש יוני האחרון. לדברי הבכיר מורסי מעדיף שהבכיר הישראלי יהיה נשיא המדינה שמעון פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבכיר, שליווה את מורסי במהלך ביקורו בעצרת הכללית של האו"ם, ציין כי פגישה כזו עשויה לצאת אל הפועל רק לאחר הבחירות לנשיאות ארה"ב בחודש נובמבר הקרוב ובמהלכה ינסו הצדדים לגשר על הפערים שנוצרו מאז נפילת שלטון מוברק.

במהלך נאומו בעצרת האו"ם בשבוע האחרון, התייחס מורסי לסכסוך הישראלי פלסטיני וזאת, מבלי להזכיר את ישראל בשמה. הנשיא המצרי התחייב כי מדינתו מחויבת לכל ההסכמים עליהם היא חתומה ובהם גם הסכם קמפ דיוויד.

"אחינו ואחיותינו בפלסטין זכאים לטעום את פרי החירות והכבוד", טען מורסי בנאום המתריס. "זו בושה שהעולם החופשי מקבל שמדינה שחברה בקהילה הבינלאומית מוסיפה לשלול זכויותיה של אומה ששואפת זה עשרות שנים לעצמאות".