ליברמן: "הסנקציות נגד אירן יובילו למהפכה"

שר החוץ אביגדור ליברמן דוחק בשרי החוץ של מדינות המערב להיערך לניסיון הפיכה נוסח "כיכר תחריר" בטהרן לנוכח המצב הכלכלי המחמיר במדינה. בריאיון לעיתון "הארץ" טוען ליברמן כי הסנקציות הכלכליות נגד המשטר האירני משיגות את מטרתן

שר החוץ טוען: הסנקציות עובדות (רויטרס)

שר החוץ אביגדור ליברמן טוען בריאיון לעיתון "הארץ" כי הסנקציות הכלכליות שמפעילות מעצמות המערב נגד המשטר בטהרן משיגות את מטרתן ועלולות אף להביא לניסיון הפיכה. "לדור הצעיר שם נמאס להיות בן ערובה", מדגיש ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת ליברמן, שנמצא בקשרים עם דיפלומטים המבקרים לעיתים תכופות במדינה, המצב באירן והתחושה של האיש ברחוב היא של משבר כלכלי עמוק. "יש באירן מחסור במוצרי יסוד, עלייה בפשיעה, אנשים מנסים לברוח מהמדינה ומעבירים כסף החוצה".

"ההפגנות של האופוזיציה שהיו באירן ביוני 2009 יחזרו, ואף יותר בגדול", מעריך שר החוץ. "לדעתי הולכת להיות מהפכת תחריר בסגנון אירני. לדור הצעיר שם נמאס להיות בן ערובה ולהקריב את העתיד שלו".

בשיחות שערך ליברמן עם שרי החוץ השונים במהלך עצרת האו"ם שהתקיימה בניו יורק, דחק בהם שר החוץ הישראלי להיערך לניסיון הפיכה ולתמוך בו. "אני חושב שנשיא ארה"ב יצטרך לקורא לצעירים באירן להתקומם. בפעם הקודמת, המערב לא ציפה והיה נבוך. הפעם זה יכול להביא לנפילת המשטר", ציין ליברמן.

שר החוץ, הנוקט בגישה שונה מראש הממשלה לטיפול בסוגיה האירנית, טוען כי נאומו של נתניהו העביר את המסר אודות האיום בצורה חדה וברורה. "אפשר לצחוק על הציור אבל כולם מדברים עליו", מבהיר ליברמן. "הנושא עלה לתודעה העולמית וזה ההישג של ראש הממשלה".