רה"מ נתניהו: "לא ויתרתי על זכותה של ישראל להגן על עצמה בכל עת"

יומיים אחרי נאום הפצצה והקו האדום, ראש הממשלה בראיון מיוחד מניו יורק, מתגאה בהד העולמי שיצר, ובמקביל - לא פוסל אפשרות שישראל תתקוף את אירן גם בלי סיוע אמריקני. "לא ויתרתי על זכותנו להגנה בכל עת", אמר

יומיים לאחר נאומו של ראש הממשלה בעצרת הכללית של האו"ם, שבו הציג איור של הקו האדום, לתפיסתו, שיש להציב לאירן - התייחס בנימין נתניהו בריאיון מיוחד לחדשות 2 לכוונותיו, ואמר כי "הצבת הקו האדום היא הערובה הטובה ביותר למנוע פעולה צבאית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון שערך עמו בניו-יורק שליח חדשות 2 אודי סגל, לא התייחס ראש הממשלה ליום שאחרי חציית הקו האדום בידי טהרן, אך אמר כי "יש לעצור את התהליך שבו נמצאת אירן, שהוא די מתקדם - לפני גמר העשרת האורניום". עוד הוסיף נתניהו, בהתייחסו לקו האדום שיש להציב לרפובליקה האסלאמית, כי "הקו האדום חייב להיות לפני שאירן תגיע להעשרה של השלב השני של חומר הדרוש לפצצת גרעין ראשונה. הצבת הקו האדום היא הערובה הטובה ביותר להמנע מפעולה צבאית - זו לא שאלה של זמן".

נתניהו התייחס גם לשיחתו עם הנשיא האמריקני ברק אובמה. "אני שוחחתי שיחה די ממושכת עם הנשיא אובמה, ואתמול קיימתי פגישה ארוכה בארבע עיניים עם קלינטון. הצוותים שלנו מדברים בדרגים הגבוהים ביותר. אני חושב שישראל וארצות הברית יכולות להגיע להבנות הרבה יותר מגובשות ממה שנראה לפרשנים".

נתניהו חזר והתייחס גם לנאומו - "חשוב שתהיה הבנה לא רק בין ממשלות, וכזו מתגבשת, חשוב שגם העולם יבין את זה. אנחנו שומרים את כל הזכויות לפעול להגנתנו, אבל חשוב היה לי להבהיר לקהילה הבינלאומית  שאירן מתקדמת".

"כשאחזור לארץ, אקבל החלטה לגבי הבחירות"

בהתייחסו להקדמה אפשרית של מערכת הבחירות, אמר נתניהו כי "אני מקווה שנוכל להעביר תקציב אחראי, כך אמרתי. זה תלוי לא רק בי, אלא גם בשותפים הקואליציונים. כשאחזור לארץ - אקבל החלטה בעניין". ראש הממשלה אף התייחס לאפשרות חזרתו של אולמרט לפוליטיקה. אני משאיר לו את ההחלטות שלו", ציין.