מפשירים יחסים: ירדן משיבה השגריר לישראל

לראשונה מאז 2009, תשיב הממלכה ההאשמית שגריר מטעמה לישראל. דובר ממשלת ירדן הודיע בסוף השבוע כי השגריר, וליד עבידאת, שכבר מונה בשנה שעברה אך לא הגיע לארץ - יישלח כנראה ב-17 באוקטובר, יחד עם השגריר המצרי שישוב לישראל. היחסים בין המדינות נפגעו בעקבות מבצע "עופרת יצוקה" והקיפאון במו"מ בין ישראל לפלסטינים

המלך עבדאללה וראש הממשלה נתניהו (חדשות 2)

סימן המעיד על שיפור היחסים? ירדן הודיעה בסוף השבוע על מינויו של שגריר חדש בישראל, לראשונה מזה שלוש שנים. השגריר, וליד עבידאת, צפוי להיכנס לתפקידו ב-17 באוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עבידאת מונה לתפקיד כבר בשנה שעברה, אך לא נשלח לארץ בשל המתיחות ביחסי ישראל-ירדן בשנים האחרונות, מבצע "עופרת יצוקה" והמחאה הירדנית על הקיפאון במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. ואולם, בסוף השבוע הודיע דובר ממשלת ירדן סמי אל-מעאטיה, כי בימים הקרובים תצא ההודעה הרשמית על הצבתו של עבידאת בישראל כבר בחודש הבא.

השגריר הירדני האחרון ששירת בישראל היה עלי אל-עיאד, אך זה נקרא לשוב לעמאן ב-2009 במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה. היומון הלונדוני "אל-חייאת" דיווח הבוקר כי הממלכה ההאשמית החליטה להשיב את השגריר לישראל בעקבות החלטתה של מצרים בראשית החודש למנות שגריר חדש לישראל - שיגיע לארץ אף הוא ב-17 באוקטובר.

למרות הדיווח המעודד, ביקשו בירדן לצנן את האווירה. דובר הממשלה אמר כי המדיניות הירדנית כלפי הסוגיה הפלסטינית וישראל לא תשתנה. "העמדה הירדנית ברורה - והיא לשמור על האינטרס הירדני והפלסטיני, כמו גם לשמור על הסכמי השלום", אמר הדובר הירדני. עבידאת (42), יהיה השגריר הירדני החמישי שיגיע לישראל מאז חתימת הסכם השלום ב-1994.