"אין סיכוי לשלום עם אבו מאזן"

שר החוץ ליברמן נפגש עם שרי חוץ מרחבי העולם והעביר להם מסר ברור: כל עוד אבו מאזן הוא יו"ר הרשות, אין סיכוי להגיע להסדר שלום. "הוא המכשול העיקרי והגדול ביותר לשלום, למרות שישראל הצילה את הרשות מקריסה אבו מאזן נאם נאום שכמוהו נושאים מנהיגי אירן והחמאס"

אין שלום עם אבו מאזן. ליברמן, ארכיון (רויטרס)

שר החוץ אביגדור ליברמן נפגש בשולי עצרת האו"ם בניו יורק עם לא פחות מ-14 שרי חוץ, רובם ממדינות אירופה, עם מסר ברור: כל עוד אבו מאזן הוא יו"ר הרשות הפלסטינית אין סיכוי להגיע להסדר בין ישראל לפלסטינים משום שאבו מאזן הוא המכשול העיקרי והגדול ביותר לשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"למרות שישראל הצילה את הרשות הפלסטינית מקריסה כלכלית רק לפני כמה ימים, בחר אבו מאזן לנאום נאום שטנה והסתה נגד ישראל שכמוהו נושאים מנהיגי אירן והחמאס", אמר שר החוץ. "לאבו מאזן אין עניין או יכולת לנהל כראוי את החיים בגדה וכל עניינו הוא לנסוע בעולם, להסית נגד ישראל ולהאשים אותה בכל בעיותיו". השר ליברמן אמר בפגישות כי על הקהילה הבינ"ל להתנער מאבו מאזן אם ברצונה לקדם הסדר בין ישראל לפלסטינים.

"נאום של אירן או חמאס". אבו מאזן באו"ם (רויטרס)


ליברמן נפגש בין השאר עם שרי החוץ של צרפת, רוסיה, ספרד וארגנטינה. הוא אמר כי הניסיונות של גורמים באירופה להביא לסימון מוצרים מההתנחלויות מעידים על חוסר הבנה של המציאות ביהודה ושומרון ורק יביאו לערעור היחסים בין ישראל לפלסטינים ולפגיעה, קודם כל, בתושבים הפלסטינים שרבים מהם עובדים ומתפרנסים מהתעשייה בהתנחלויות.

"גרעין אירני משמעו התמוטטות ההרתעה הבינלאומית"

על אירן אמר ליברמן לשומעיו כי התנהלותה של איראן בזירה הבינ"ל היא ברברית ומהווה איום על שלום העולם כולו. "אם לא ייעצר הגרעין האירני משמעות הדבר היא התמוטטות מוחלטת של יכולת ההרתעה של הקהילה הבינלאומית", הבהיר. הדבר מצטרף גם למה שקורה בסוריה ולאזלת היד שהעולם מגלה שם, לדבריו.


ליברמן תקף גם את הליגה הערבית "הליגה הערבית עוסקת בגינוי ישראל במקום בנעשה בסוריה ובכך מוכיחה את היותה גוף חסר משמעות ולא רלוונטי", וזאת למרות שהליגה הערבית מובילה את המאמצים לסיום שלטון אסד - היא הייתה הגוף המשמעותי הראשון שהדיח את סוריה משורותיו והיא שלחה כוח שיטור ופיקוח למדינה עוד בשנה שעברה, כוח שנכשל בתפקידו.