נתניהו: "הקו האדום הוא הערובה הטובה ביותר למניעת מתקפה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום לראשונה לנאומו באו"ם ולתגובות שגרר ברחבי העולם. בראיון, שישודר במלואו הערב בחדשות סוף השבוע, הבהיר נתניהו כי שרטוט הקו האדום הוא הערובה הטובה ביותר למניעת מתקפה צבאית, וכי חילוקי הדעות בין ירושלים לוושינגטון בעניין - הולכים ונפתרים

יממה אחרי נאומו בעצרת האו"ם, בו שירטט קו אדום לתוכנית הגרעין האירנית, התייחס היום לראשונה ראש הממשלה בנימין נתניהו לתוכנו, ליחסים עם ארה"ב ולתגובות ברחבי העולם. "הצבת הקו האדום היא הערובה הטובה ביותר להמנע מפעולה צבאית", הוא הבהיר. הראיון המלא ישודר הערב בחדשות סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בראיון שהעניק לשליח חדשות 2 לניו יורק, אודי סגל, סירב נתניהו להתייחס לשאלה, האם תקיפה אכן תתרחש ברגע שאירן תחצה את הקו האדום, אבל הבהיר את חשיבותו. "הקו האדום חייב להיות לפני שאירן תגיע להעשרה של השלב השני, של חומר הדרוש לפצצת גרעין ראשונה, זה מאוד ברור איזו נקודה הם חוצים", הסביר נתניהו,"אם הם ימשיכו בקצב הנוכחי...בוא נראה אם הם ימשיכו. הצבת הקו האדום היא הערובה הטובה ביותר להמנע מפעולה צבאית".

נתניהו התייחס גם לשיחתו הערב עם הנשיא האמריקני ברק אובמה. "אני שוחחתי שיחה די ממושכת עם הנשיא אובמה, ואתמול קיימתי פגישה ארוכה בארבע עיניים עם קלינטון. הצוותים שלנו מדברים בדרגים הגבוהים ביותר. אני חושב שישראל וארצות הברית יכולות להגיע להבנות הרבה יותר מגובשות ממה שנראה לפרשנים".

נתניהו חזר והתייחס גם לנאומו - "חשוב שתהיה הבנה לא רק בין ממשלות, וכזו מתגבשת, חשוב שגם העולם יבין את זה. אנחנו שומרים את כל הזכויות לפעול להגנתנו, אבל חשוב היה לי להבהיר לקהיליה הבינלאומית - שאירן מתקדמת".

"המטרה משותפת - מניעת הגרעין מאירן"

אמש שוחחו נתניהו ואובמה בטלפון. בהודעה שפרסם הבית הלבן ניכר שהפערים בין וושינגטון לירושלים מצטמצמים, ושהשניים מסכימים על חשיבות המטרה - למנוע גרעין מהמשטר בטהרן.

"שני המנהיגים הבהירו כי הם מסכימים באופן מוחלט על המטרה המשותפת - מניעת הגרעין מאירן", נמסר בהודעת הבית הלבן. עם זאת, נראה שגם בשיחה הזו סירב אובמה לאשר את הקווים האדומים ששירטט נתניהו.

כעת משוחח נתניהו גם עם המועמד הרפובליקני במרוץ לנשיאות בארצות הברית, מיט רומני.