אירן: "נגיב בכל הכוח נגד מתקפה"

הממשל באירן העביר תגובה לעצרת הכללית של האו"ם בעקבות נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בדבר הצבת "קו אדום" לאירן, בטרם תהיה מסוגלת לפתח נשק גרעיני. "אנו חזקים מספיק בכדי להגן על עצמנו ונשתמש בכל הכוח העומד לרשותנו", אמרו האירנים וציינו כי "ישראל מאיימת בקביעות על מדינות האזור"

הממשל האירני לא נותר אדיש לנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אותו נשא אמש בעצרת הכללית של האו"ם. בתגובה שהעבירה לעצרת האו"ם כפרה אירן בהאשמות שהטיח בה ראש הממשלה נתניהו בדבר סוגיית הגרעין, ואף איימה כי תגיב בכוח נגד כל תקיפה אפשרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אירן העבירה הלילה תגובה רשמית לעצרת האו"ם בהמשך לנאומו של ראש הממשלה נתניהו, לפיו יש להציב לה קו אדום, שילמד על יכולתה לפתח נשק גרעיני. "אירן חזקה מספיק כדי להגן על עצמה, ושומרת לעצמה את הזכות להשתמש בכל הכוח העומד לרשותה נגד כל תקיפה אפשרית", הבהירו האירנים.

בהודעה שמסרו טענו האירנים בנוסף כי ההאשמות שהוטחו בהן בעניין תוכנית הגרעין הנן שקריות, וכי ישראל מאיימת על שלומן של מדינות האזור בקביעות. "ישראל מאיימת מידי יום ביומו על מדינות האזור, ובראשן אירן. הטענות בעניין הגרעין שלנו הן אבסורדיות", הסבירו בהודעתם.

נאום הקו האדום של נתניהו לא שכנע את אובמה

נתניהו והאיור (AP)
בבית הלבן הגיבו אמש לנאומו של ראש הממשלה נתניהו בעצרת האו"ם והבהירו כי אובמה ונתניהו פועלים למען אותה מטרה - מניעת נשק גרעיני אירני. עם זאת, הבהירו בכירים בוושינגטון כי אין כל שינוי בעמדת הממשל, לפיה לא יוצב "קו אדום" לאירנים.

"הנשיא אובמה וראש ממשלת ישראל ימשיכו בשיתוף הפעולה הקרוב בסוגיית אירן", אמר דובר הבית הלבן טומי ויטור. לדבריו, "כפי שאמר ראש הממשלה, ארה"ב וישראל חולקות את אותה מטרה - למנוע מאירן להשיג פצצה גרעינית. הנשיא הבהיר זאת בנאומו בעצרת האו"ם השבוע. אנחנו נמשיך בהתייעצויות ובעובדה המשותפת שנועדה להשיג את המטרה".

במקביל דווח כי ראש הממשלה נתניהו נפגש מיד לאחר נאומו עם מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון. השניים שוחחו בשיחה סגורה על נאומו של נתניהו ועל המטרה המשותפת אותה חולקות ישראל וארצות הברית בעניין הגרעין האירני.