נתניהו נחת: "לארה"ב ולישראל יעד משותף"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת בניו יורק, לקראת נאומו בעצרת האו"ם הערב. עם הנחיתה אמרו גורמים בפמלייתו כי לארה"ב וישראל יעד משותף - למנוע את הגרעין האירני. בנאומו, הם מסבירים, יבהיר נתניהו מהי הדרך. הנאום יועבר בשידור ישיר במשדר מיוחד של חדשות 2, החל מהשעה 19:00

ההיערכות לקראת נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת האו"ם בניו יורק הערב בשיאה: בשעה האחרונה נחת נתניהו על אדמת ארה"ב. עם הנחיתה אמרו גורמים בפמלייתו לשליח חדשות 2 אודי סגל: "לישראל ולארצות הברית יעד משותף - למנוע גרעין אירני. נתניהו יבהיר בנאום מה היא הדרך להשיג זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר החוץ אביגדור ליברמן, המתלווה גם הוא לנסיעה, אמר במהלך הטיסה: "נתניהו חייב לייצג באו"ם את העמדה הישראלית בצורה הטובה ביותר, ולא תמיד זה חופף את העמדה האמריקנית. זו לא הפעם הראשונה וזה לא פוגם בידידות ובמחויבות. נתניהו יבהיר מהי הדרך שלאירן לא יהיה נשק גרעיני".

גורמים בפמליית ראש הממשלה התבטאו גם הם באופן דומה: "לישראל ולארצות הברית יעד משותף, למנוע נשק גרעיני מאירן. דברי נתניהו על הקו האדום יסייעו להשיג יעד זה. ישראל וארצות הברית יכולות לעבוד יחד. אין סתירה לדבריו של הנשיא אובמה בעצרת. אובמה אומר שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני, ונתניהו יבהיר הערב מהי הדרך".

בנאום צפוי נתניהו לקרוא פעם נוספת להצבת קווים אדומים למשטר האייתולות באירן, ויסביר את דחיפות הדרישה. בטרם עלייתו למטוס שלח נתניהו מסר ואמר "אני נוסע בשליחותם של כל אזרחי ישראל. ישראל מאוחדת בדרישתה לביטחון, ונגד הגרעין האירני. לא היה עוד צורר שעמינו לא עמד בפניו", הצהיר ראש הממשלה.