נשיא המדינה: "אחמדינג'אד צריך שיעור בהיסטוריה"

אל הסוכה הנשיאותית בירושלים הגיעו ילדים כדי לסייע לשמעון פרס לקשט ולהכין אותה לחג. במהלך האירוע הדגיש הנשיא: "נשיא אירן נאם אתמול באו"ם נאום מביש, המעיד על בורות הסטורית עמוקה של הנשיא אחמדינג'אד לגבי הקשר ההיסטורי העמוק שבין העם היהודי לארץ ישראל"

נשיא המדינה שמעון פרס לא מוותר גם על קישוט הסוכה הנשיאותית: פרס אירח היום בבית הנשיא ילדים תושבי ירושלים ותלה עימם קישוטים לרגל החג המתקרב, ולהכינה לאירוח של אלפי מבקרים. ביום רביעי הבא ייערך בבית הנשיא "בית פתוח" בין השעות 9:00 ל-12:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא, תלה יחד עם הילדים את קישוטי החג המסורתיים, קיבל את ארבעת המינים לסוכתו ממשלחת רבני חב"ד ושר שירי חג יחד עם הילדים. "אני שמח שאתם הראשונים המתארחים בסוכתי ובאתם לקשט אותה יחד איתי. חג הסוכות מהווה חג של שלום , כפי שנאמר במקורותינו - 'ופרוס עלינו סוכת שלום'. במעמד זה פנה הנשיא והזמין לסוכתו את כל עם ישראל - "ביום רביעי נפתח את הסוכה הזו במשכן הנשיא ואני מזמין את כל תושבי ישראל להגיע לכאן כאורחים שלי, לשמוח יחד איתי ולראות עד כמה אנחנו מדינה חזקה, שמחה, שוחרת שלום, שאינה מתייאשת ועומדת זקופה וגאה נוכח כל איום".

הנשיא התייחס בדבריו לעצרת האו"ם ולנאום אחמדיניג'אד: "נשיא אירן נאם אתמול באו"ם נאום מביש, המעיד על בורות הסטורית עמוקה של הנשיא אחמדינג'אד לגבי הקשר ההיסטורי העמוק שבין העם היהודי לארץ ישראל. אמירתו כי הקשר של העם היהודי לארצו הוא בן 60-70 שנים וכי ישראל אף פעם לא התקיימה על אדמתה, הוא שטות מוחלטת".

"התביישתי לראות נשיא מדינה שנואם באו"ם ולא מכיר את ההסטוריה של עמו שלו. צריך ללמד את אחמדיניג'אד שיעור בהסטוריה ולספר לו כי על פרס (אירן) מלך המלך כורש ולפני למעלה מ-2,500 שנים אפשר ליהודים בראשות עזרא ונחמיה לשוב לארץ ישראל ולהקים מחדש את ביתם. היהודים חיו על אדמת ישראל אלפי שנים ואין שקר או מנהיג בעולם שיוכל למחוק פרקים אלו מההסטוריה", הדגיש פרס. 

הנשיא ציין כי בכוונתו לכתוב מכתב למזכ"ל האו"ם ובו יבקש ממנו להעביר לנשיא אירן - שיעור כתוב מהנשיא פרס בתולדות ההיסטוריה המשותפת של שני העמים, אשר ידעה גם ידידות עמוקה ובמרכזה סיפורו של המלך כורש שהיה ידיד גדול של היהודים ואיפשר את עליית היהודים לארץ ישראל.