רה"מ יציג את הקווים האדומים באו"ם

ראש הממשלה נתניהו שוקד מזה זמן רב בדיסקרטיות מוחלטת על הנאום אותו יישא בעצרת הכללית של האו"ם ביום חמישי הקרוב. נתניהו כותב את הנאום במשותף עם יועצו המדיני רון דרמר ועם שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן, והוא צפוי להציג לראשונה בפירוט את הקווים שהקהילה הבינלאומית צריכה להציב לממשל בטהרן

ראש הממשלה בביקורו האחרון באו"ם (AP)

בניו יורק תפתח היום העצרת הכללית של האו"ם במעמד ראשי מדינות רבים, בהם הנשיא האמריקני ברק אובמה שאף צפוי לנאום אחר הצהריים ולהתייחס למהומות בעולם הערבי בעקבות הסרט "תמימות המוסלמים" הלועג לנביא מוחמד. על פי הערכות מוקדמות אובמה לא יציב קווים אדומים לתכנית הגרעין האירנית כפי שמפציר בו בשבועות האחרונים ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו עצמו ייצא לניו יורק עם צאת יום הכיפורים, הוא יעלה לבימת הנואמים ביום חמישי בפני העצרת ויתייחס לנושא האירני. העיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי ראש הממשלה צפוי להציג את מה שלדעתו אמורים להיות הקווים האדומים שהקהילה הבינלאומית צריכה להציב בפני המשטר בטהרן על מנת להבטיח את עצירת תכנית הגרעין.

נתניהו שעובד בדיסקרטיות רבה על כתיבת הנאום עם יועצו המדיני רון דרמר ועם שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן, צפוי להציג לראשונה בפירוט את הצעדים הנחוצים על מנת לעצור את אירן משאיפותיה הגרעיניות. ראש הממשלה יתייחס בפירוט למרכיבי העשרת האורניום של טהרן ויציג את החשיבות בהצבת הקווים האדומים.

מחר ינאם נשיא אירן, מחמוד אחמידנג'אד, שכבר נמצא בניו יורק ולא מפספס הזדמנות לתקוף את ישראל. למרות הפצרותיו של מזכ"ל האו"ם באן קי מון למתן את הצהרותיו, אמר אתמול הנשיא האירני בדיון מקדים לעצרת, כי לישראל אין שורשים היסטוריים במזרח התיכון והיא תושמד בסופו של דבר.