בכיר אירני: הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מעבירה מידע לישראל

חבר פרלמנט אירני תוקף את יו"ר הסוכנות לאנרגיה אטומית וטוען: "אמאנו עורך סיורים חוזרים לתת אביב, ושואל את הגורמים הרשמיים בישראל מה דעתם על הפעילות הגרעינית האירנית". על פי הפרסומים בטהרן, גורמים בממשל האירני רואים באמאנו אחראי ישיר לכשלון המשא ומתן של הרפובליקה האסלאמית מול הקהילה הבינלאומית

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד (חדשות 2)

סערת הגרעין האירני: מחוקק באירן טוען היום, כי ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מעביר מידע מסווג על תכנית הגרעין של טהרן - לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האמירה של חבר הפרלמנט האירני ג'וואד ג'הנגירזדה, מופנית לא רק לקהילה הבינלאומית או לסבא"א, אלא יוצאת באופן מכוון נגד העומד בראש הסוכנות יוקיה אמאנו. על פי הפרסומים בטהרן, גורמים בממשל האירני רואים באמאנו אחראי ישיר לכשלון המשא ומתן של הרפובליקה האסלאמית מול הקהילה הבינלאומית.

האתר חדשות אירני מצטט היום את הבכיר שטוען: "אמאנו עורך סיורים לתל אביב, ושואל את הגורמים הרשמיים בישראל מה דעתם על הפעילות הגרעינית האירנית. זה מצביע על כך שהמידע על הגרעין האירני עולה בדיונים עם המשטר הציוני ואויבים אחרים של הרפובליקה המוסלמית".

"הטרוריסטים מזהמים את הסוכנות בוינה"

"אם פעולות הסוכנות יגרמו למשטר האירני להפסיק את שיתוף הפעולה עם הגוף הבינלאומי, כל האחריות תיפול על כתפיו של ראש הסוכנות", איים חבר הפרלמנט, שגם מכהן בוועדת החוץ והביטחון האירנית. הסוכנות שראשיה יושבים בווינה - עדיין לא הגיבו להאשמות.

בתוך כך, מכחישה היום חברת "סימנס" הגרמנית את האישומים שהגיעו מאירן לפיהם היא השתילה חומר נפץ בציוד שנמכר ונשלח לתכנית הגרעין האירנית. "לחברת סימנס אין שום קשרים עסקיים עם תכנית הגרעין האירנית, אנו לא מספקים שום ציוד טכנולוגי לאירן", אמר דובר החברה ממינכן בתגובה להאשמות מטהרן.

רק בשבוע שעבר, אמר ראש הסוכנות הגרעינית האירנית ש"הטרוריסטים מזהמים את הסוכנות הבינלאומית בוינה". בנוסף הוא טען שהסוכנות חושפת יותר מדי מידע על תכנית הגרעין לאומות העולם. ראש הסוכנות האירנית הדגיש שהמידע מאפשר לאויביה של אירן לשבש את מערכות הגרעין האירני. אירן מאשימה את ישראל ואת בנות בריתה בחבלה מתוכננת בתכנית הגרעין בעזרת חדירה לרשת המחשבים וחיסול מדעני גרעין אירנים.