הפלסטינים שוקלים לבטל את הסכם אוסלו

כלי תקשורת ערבים מדווחים על יוזמה מדינית חדשה ברשות הפלסטינית, לפיה יבוטל הסכם אוסלו על כל נגזרותיו. "ישראל מתכחשת לתהליך המדיני", אומרים בכירים ברשות, "עלינו למצוא חלופה מדינית שונה כדי שנוכל לפתור את הבעיה הפלסטינית"

מעמד החתימה על הסכם אוסלו, ארכיון (חדשות 2)

בוחנים אפשרות לבטל את הסכמי אוסלו: יאסר עבד-ראבו, יש להעלות חלופה כוללת. הוסכם להמשיך את הדיונים. בכיר פלסטיני: "רוב המשתתפים ישראל אינה מחוייבת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבר הוועד הפועל של אש"ף ואסל אבו-יוסף חשף הבוקר, כי ראש הרשות אבו מאזן שוקל להכריז על ביטול חד-צדדי של הסכם אוסלו. בריאיון לעיתון הלונדוני "א-שרק אל אווסט" הצהיר אבו-יוסף: "הנושא נמצא בדיונים במסגרת הוועד הפועל של אש"ף". הבכיר הפלסטיני הוסיף כי במידה ויוכרז על ביטול ההסכם, הדבר ישפיע על הסיכומים הביטחוניים והכלכליים בין ישראל לרשות.

במקביל, אמר יאסר עבד-ראבו שהאפשרות לביטול ההסכם עלתה לאחר "ההתכחשות הישראלית לתהליך השלום", להגדרתו. "גם אם יבוטל ההסכם בסופו של דבר, מוטלת עלינו האחריות למצוא אלטרנטיבה מדינית אחרת על מנת לפתור את הבעיה הפלסטינית", סיכם.

הדיונים על הנושא במסגרת הפרלמנט בגדה המערבית יימשכו לאחר שראש הרשות אבו-מאזן ישוב מארה"ב. בימים אלה מנסה הרשות להתקבל לאו"ם במעמד "מדינה שאינה חברה", במקום מעמד המשקיפה לו היא זוכה היום.