גורמים במשרד החוץ טוענים: "ארה"ב התעלמה מההקצנה המוסלמית"

גורמים בכירים במשרד החוץ תוקפים את מדיניות ממשל אובמה וטוענים כי התריעו במשך תקופה ארוכה על ההקצנה בעולם הערבי. "האמריקנים בחרו לטמון את הראש בחול", טענו הגורמים. לדבריהם האמריקנים הפנימו את חומרת המצב רק לאחר התקיפה בשגרירויות השונות. "דבריו של אובמה על מצרים - רעידת אדמה"

אובמה וקלינטון בטקס החזרת גופות ההרוגים (רויטרס)

גורמים בכירים במשרד החוץ תוקפים את מדיניות ממשל אובמה וטוענים כי בוושינגטון בחרו להתעלם מכל סימני האזהרה של ההקצה הגוברת בעולם הערבי למרות התרעות ישראליות תכופות - כך מפרסם הבוקר עיתון "הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעוד ברחבי העולם הערבי נמשכות ההפגנות האלימות בעקבות הסרט "תמימות האסלאם" הלועג לנביא מוחמד, טוענים במשרד החוץ כי במשך תקופה ארוכה הזהירו את האמריקנים באשר למגמה מדאיגה של הקצנה ברחבי העולם הערבי. "האמריקנים בחרו לטמון את הראש בחול בכל הנוגע למה שקורה בעולם הערבי", טענו בכירים במשרד.

רק בשבוע שעבר, ימים ספורים לפני פרוץ המהומות האלימות שהביאו למותם של יותר מ-10 בני אדם, בהם גם שגריר ארה"ב בלוב, כריסטופר סטיבנסון, הגיע לישראל עוזרת מזכירת המדינה לענייני המזרח התיכון, בת' גו'נס לשיחות בירושלים שגם בהם התגלעו חילוקי הדעות הקשים.

"דברי אובמה נגד מצרים - רעידת אדמה"

האמריקנים ניסו לספק הסברים ותירוצים למה שמתרחש במדינות ערב שעברו הפיכות ופשוט התעלמו מהבעיות", טען בכיר במשרד החוץ בפני "הארץ". "היכולת של האמריקנים להשפיע על מה שקורה בעולם הערבי פחתה משמעותית".

לדברי הבכיר, רק בעקבות ההפגנות האלימות בשגרירויות השונות מפנימים האמריקנים את חומרת המצב. "לשמוע את נשיא ארה"ב שאומר שמצרים היא לא בעלת ברית אך גם לא מדינת אויב - זו רעידת אדמה", ציין הבכיר.