ציפי לבני: "ויכוח עם אובמה? רק בחדר סגור"

האם העימות המתוקשר בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא ארה"ב אובמה פוגע בביטחון ישראל? "פעם אירן הייתה רואה חומה בצורה, כל העולם עמד לצידנו וארה"ב מאחורינו. עכשיו זה לא המצב", כך טוענת שרת החוץ לשעבר ציפי לבני בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי". "נתניהו חסר אחריות", הוסיפה

שרת החוץ לשעבר ציפי לבני שבה בימים האחרונים מסבב פגישות בארה"ב - ומותחת ביקורת קשה על ראש הממשלה בנימין נתניהו בכל הנוגע לקשריו עם הנשיא אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ידידיה הגדולים של ישראל, אלה שביטחונה חשוב להם, רואים כעת את ישראל מבודדת בעולם", טוענת לבני. "יש כעס גדול על התנהלותו של ראש הממשלה והמעורבות שלו בבחירות בארה"ב. הם ממש מבקשים שישראל תוציא את עצמה מהבחירות - על ישראל להמשיך ולהיות קונצנזוס בציבור האמריקני", הוסיפה.

בנוגע לתקיפה אפשרית של מתקני הגרעין באירן, אמרה לבני כי תמיד צריך לאיים במלחמה כדי למנוע אחת. "גם אם יש ויכוח מסוים עם נשיא ארה"ב זה צריך להיות בחדר סגור", הדגישה לבני, "עכשיו, האירנים מסתכלים על העולם ולא רואים חומה בצורה. פעם, ארה"ב הייתה עומדת בכל מצב לצד ישראל ולצערי זה התהפך".

"אני אומרת את זה באופן ברור", סיכמה לבני, "הקרע המכוון שנתניהו יוצר עם ארה"ב, לא משנה מאיזה סיבה, פוגע בביטחון המדינה ומהווה חוסר אחריות.