רומני: "החלטת אובמה לא להיפגש עם נתניהו מטרידה"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני תוקף את הנשיא ברק אובמה על רקע ההחלטה שלא להיפגש עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו במהלך ביקורו בשבוע הבא בניו יורק. "ישראל היא בת הברית הקרובה ביותר שלנו, המסר מבלבל ומטריד", הדגיש רומני

רומני יוצא נגד החלטת הנשיא (AP)

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, מיט רומני, תוקף את החלטתו של הנשיא ברק אובמה שלא להיפגש עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו במהלך ביקורו בשבוע הבא בעצרת האו"ם בניו יורק. רומני כינה את ההחלטה "מבלבלת ומטרידה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רומני אמר את הדברים במהלך אירוע התרמה בניו יורק והדגיש את חשיבות הקשר בין ארה"ב לישראל. "מדובר בבת ברית ובידידה הקרובה ביותר של ארה"ב במזרח התיכון", הצהיר רומני בפני כתבים והאיץ בנשיא לחזור בו מהחלטתו ולפגוש את נתניהו.

ראש הממשלה ימריא לניו יורק במוצאי יום הכיפורים וישוב כעבור שלושה ימים לארץ. בתחילת החודש אמר נתניהו: "בטהרן שמעו נציגיהם של 120 מדינות עלילת דם נגד מדינת ישראל ושתקו. שתיקה זאת צריכה להיפסק. לכן אסע לעצרת הכללית של האו"ם, ואומר בפני אומות העולם בקול צלול וברור את האמת על משטר הטרור של אירן, שמהווה את האיום הגדול ביותר על שלום העולם".

"מקורבי נתניהו ניסו לארגן מפגש" (עמוס בן גרשום, לע"מ)
בבית הלבן הכחישו את הטענות לפיהן נדחתה בקשתו של ראש הממשלה נתניהו להיוועד עם הנשיא אובמה במהלך ביקורו הקרוב בארה"ב. עם זאת הבהירו כי פגישה מסוג זה לא תיערך.

גורם ישראלי אמר בתחילת השבוע לסוכנות הידיעות "רויטרס", כי מקורביו של נתניהו ניסו לתאם פגישה עם אובמה במהלך ביקורו, ובתגובה התקבלה תגובה כי "פגישה כזאת אינה אפשרית". לטענת הבית הלבן, לוח הזמנים של אובמה אינו מאפשר לשניים להיפגש. על פי הדיווח, הסירוב האמריקני מגיע על רקע חילופי הדברים בין ירושלים לוושינגטון בנושא הגרעין.