נשיא צרפת לנתניהו: נפעל להחרפת הסנקציות על אירן

פרנסואה הולנד שוחח בטלפון עם ראש הממשלה נתניהו ואמר לו כי כי צרפת נחושה להביא לכך שאירן תמלא אחר הוראות סבא"א. עם זאת, הדגיש הנשיא כי ארצו תומכת בפתרון דיפלומטי, לצד החרפת הסנקציות

יפעל להחרפת הסנקציות. נשיא צרפת הולנד (חדשות 2)

נשיא צרפת פרנסואה הולנד וראש הממשלה בנימין נתניהו קיימו אחר הצהריים שיחת טלפון, במהלכה דנו בסוגיות המרכזיות על סדר היום ובראשן האיום האירני.

הולנד הדגיש בפני נתניהו כי צרפת תפעל להחריף את הסנקציות המוטלות על אירן, כל עוד היא עומדת בסירובה לציית לחוק הבינלאומי. לדבריו, צרפת נחושה להביא לכך שאירן תשעה את כל פעילויותיה הרגישות ותיישם את החלטות מועצת הביטחון וסבא"א.

עם זאת, אמר הולנד כי יש למצוא פתרון דיפלומטי למשבר. בכך, הצטרף למעשה לעמדת עמיתו הבריטי דיוויד קמרון, שהבהיר לפני כשבועיים, באמצעות ראש סוכנות הביון הבריטית שביקר בארץ, כי בריטניה מתנגדת לתקיפה ישראלית באירן.

למנוע מהמשבר בסוריה לערער את היציבות באזור

בקשר למצב בסוריה, התריע נשיא צרפת כי יש למנוע מהמשבר לערער את היציבות והשלום באזור. הוא הביע תמיכה בהגברת המאמצים המדיניים על מנת להביא לסיום האלימות וכינון מדינה דמוקרטית, "שתכבד את זכויות כל הקהילות המרכיבות אותה".

בנוסף, חזר הולנד על מחויבותה של ארצו לתרום לחידוש תהליך השלום הישראלי-פלסטיני במטרה להגיע לפיתרון של שתי מדינות המתקיימות זו לצד זו.