ליברמן: "אוסלו - ההסכם הכושל אי פעם"

שר החוץ אביגדור ליברמן כינס בצהריים את עובדי משרד החוץ כדי להרים כוסית לראש השנה - אך בפיו לא היו חדשות טובות. "יש להפיק לקחים ולהעריך את היתרונות והחסרונות של הסכם אוסלו", אמר. אין סיבה ללכת מעבר לשום הסכם כתוב לטובת הפלסטינים, עשינו מספיק"

כשבועיים לפני כינוס עצרת האו"ם בניו יורק, פסימיות במשרד החוץ באשר לחידוש התהליך המדיני. שר החוץ אביגדור ליברמן שב ותוקף היום את הרשות הפלסטינית, את עמיתו הפלסטיני וטוען כי המשך הקו התוקפני נגד ישראל במישור המדיני לא יועיל לחידוש המשא ומתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש להפיק לקחים ולהעריך את היתרונות והחסרונות של הסכם אוסלו", אמר ליברמן באירוע הרמת כוסית של עובדי משרד החוץ לרגל ראש השנה. "בעיניי, הסכמי אוסלו הם המהלך המדיני הכושל ביותר מאז הקמת המדינה. אין סיבה ללכת מעבר לשום הסכם כתוב לטובת הפלסטינים. עשינו מספיק".

ליברמן התייחס למשבר הכלכלי ברשות הפלסטינית וקרא שלא להפשיר עבורה כספים נוספים - מכספי המסים המוחזקים בישראל. "יש עידוד לטרור בקרב הפלסטינים, הקצבאות לרוצחים מוכיחות את זה", אמר ליברמן. "למרות המשבר הכלכלי - הם משלמים 12 אלף שקלים מדי חודש לכל רוצח".

שר החוץ התייחס גם לנושא הגרעין האירני ואמר כי ארצות הברית היא בעלת הברית החשובה ביותר של ישראל. "כל הדיאלוגים צריכים להתנהל מחוץ לתקשורת - ולא בפומבי", אמר ליברמן.