נתניהו: "מנהיגות נבחנת גם כשיש מחלוקות עם ידידים"

לאחר הדיווחים על שיחת הטלפון הלילית עם אובמה והביקורות מהאופוזיציה, התייחס ראש הממשלה למשבר ביחסים עם ארה"ב. "האינטרס הגדול ביותר היום הוא למנוע מאירן להמשיך בצעדיה הברורים להשגת נשק גרעיני"

אחמדינג'אד או אובמה - מי האויב? (AP, רויטרס)

על רקע המתיחות הגוברת בין ירושלים לוושינגטון, התייחס ראש הממשלה נתניהו לחילוקי הדעות בינו לבין הנשיא אובמה בנוגע לתקיפה אפשרית של מתקני הגרעין באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עומדים בפני אתגרים גדולים. כראש ממשלת ישראל חובתי לעמוד על האינטרסים החיוניים למדינת ישראל, להבטחת ביטחונה ולעתידה", אמר נתניהו. "האינטרס הגדול ביותר היום הוא למנוע מאירן להמשיך בצעדיה הברורים להשגת נשק גרעיני, נשק מצד מדינה שקוראת להשמדתנו ומתכוונת להשיג את יעדה".

ראש הממשלה הדגיש כי הוא מתכוון להמשיך ולעמוד על האינטרסים הללו, "לא כשזה קל, כי מנהיגות נבחנת גם כשיש חילוקי דעות עם ידידים, אפילו הידידים הטובים ביותר. כך נהגתי וכך אני אמשיך לנהוג למען מדינת ישראל וביטחון אזרחיה".

מוקדם יותר ניצל ח"כ שאול מופז דיון פגרה מיוחד בכנסת, ותקף את ראש הממשלה בעקבות המשבר ביחסים עם עם ארה"ב. "מי היא האוייבת הגדולה של ישראל - אירן או ארצות הברית?" שאל מופז מעל דוכן הנואמים והוסיף - "ממי אתה מפחד יותר ראש הממשלה? מאחמדינג'אד או מאובמה?".