הבית הלבן: "אובמה לא דחה פגישה עם נתניהו"

לאחר הפרסום לפיו הבית הלבן סירב לבקשתו של נתניהו להיפגש עם הנשיא אובמה, מכחישים בוושינגטון את הטענות. לדברי נציגי הבית הלבן, ראש הממשלה יוועד עם שורת בכירים אמריקנים בהם גם מזכירת המדינה קלינטון. עם זאת מבהירים כי הנשיא אובמה לא יוכל לקיים מפגש

לא תתקיים פגישה בבית הלבן. ארכיון (חדשות 2)

בבית הלבן מכחישים את הטענות לפיהן נדחתה בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להיוועד עם הנשיא ברק אובמה במהלך ביקורו הקרוב בארצות הברית. עם זאת מבהירים: אובמה לא ייפגש עם נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם ישראלי אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס", כי מקורביו של נתניהו ניסו לתאם פגישה עם אובמה במהלך ביקורו בהמשך החודש, ובתגובה התקבלה תגובה כי "פגישה כזאת אינה אפשרית". לטענת הבית הלבן, לוח הזמנים של אובמה לא מאפשר לשניים להיפגש. על פי הדיווח, הסירוב האמריקני מגיע על רקע חילופי הדברים בין ירושלים לוושינגטון בנושא הגרעין.

בתגובה ציינו בבית הלבן כי אכן לא תתקיים פגישה בין אובמה לנתניהו, אך ראש הממשלה צפוי להיפגש עם בכירים אחרים בממשל האמריקני, בהם מזכירת המדינה הילרי קלינטון.

ראש הממשלה ימריא לניו יורק במוצאי יום הכיפורים וישוב כעבור שלושה ימים לארץ. בתחילת החודש אמר נתניהו: "בטהרן שמעו נציגיהם של 120 מדינות עלילת דם נגד מדינת ישראל ושתקו. שתיקה זאת צריכה להיפסק. לכן אסע לעצרת הכללית של האו"ם, ואומר בפני אומות העולם בקול צלול וברור את האמת על משטר הטרור של אירן, שמהווה את האיום הגדול ביותר על שלום העולם".

רה"מ: אין זכות לשים קו אדום לישראל

מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה נתניהו במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם מקבילו הבולגרי, לדבריה של מזכירת ההגנה האמריקנית הילרי קלינטון, לפיהם אין בכוונת ארה"ב להציב "דד- ליין" לטהרן. "למי שמסרב לשים קו אדום בפני אירן אין זכות מוסרית לשים קו אדום בפני ישראל", תקף נתניהו בחריפות.

ראש הממשלה הדגיש בדבריו כי הסנקציות והדיפלומטיה אמנם פגעו בכלכלת הרפובליקה האסלאמית, אך לא עצרו את השאיפות הגרעיניות של המשטר: "בכל יום שעובר אירן מתקרבת לפצצת גרעין. אם אירן תדע שאין קו אדום או דדליין, מה היא תעשה? בדיוק מה היא עושה כיום, ממשיכה לפעול להשגת נשק גרעיני ללא הפרעה".

נתניהו התייחס ישירות לדבריה של מזכירת המדינה האמריקנית לפיהם אין בכוונת ממשל אובמה להציב קו אדום בפני המשטר בטהרן. "העולם אומר לישראל לחכות כי יש עוד זמן, ואני שואל לחכות למה? למתי? לאלה בקהילה הבינלאומית שמסרבים לשים קו אדום בפני אירן אין זכות מוסרית לשים קו אדום בפני ישראל", הדגיש ראש הממשלה.