נתניהו עונה לקלינטון: "אין זכות מוסרית לשים קו אדום לישראל"

ראש הממשלה נתניהו עונה בחריפות למזכירת המדינה האמריקנית וטוען שללא "דד ליין", אירן תמשיך להתקדם לעבר השגת נשק גרעיני. "למי שמסרב לשים קו אדום בפני אירן, אין זכות מוסרית לשים קו אדום בפני ישראל", טען נתניהו

המתיחות בין ירושלים לוושינגטון עולה מדרגה: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם מקבילו הבולגרי, לדבריה של מזכירת ההגנה האמריקנית הילרי קלינטון, לפיהם אין בכוונת ארה"ב להציב "דד- ליין" לטהרן. "למי שמסרב לשים קו אדום בפני אירן אין זכות מוסרית לשים קו אדום בפני ישראל", תקף נתניהו בחריפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה הדגיש בדבריו כי הסנקציות והדיפלומטיה אמנם פגעו בכלכלת הרפובליקה האסלאמית, אך לא עצרו את השאיפות הגרעיניות של המשטר: "בכל יום שעובר אירן מתקרבת לפצצת גרעין. אם אירן תדע שאין קו אדום או דדליין, מה היא תעשה? בדיוק מה היא עושה כיום, ממשיכה לפעול להשגת נשק גרעיני ללא הפרעה".

נתניהו התייחס ישירות לדבריה של מזכירת המדינה האמריקנית לפיהם אין בכוונת ממשל אובמה להציב קו אדום בפני המשטר בטהרן. "העולם אומר לישראל לחכות כי יש עוד זמן, ואני שואל לחכות למה? למתי? לאלה בקהילה הבינלאומית שמסרבים לשים קו אדום בפני אירן אין זכות מוסרית לשים קו אדום בפני ישראל", הדגיש ראש הממשלה.

דיפלומטים בכירים: "אירן התקדמה לייצור נשק גרעיני"

במקביל, מדווחת סוכנות הידיעות AP כי מידע חדש הגיע לאחרונה לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), לפיו אירן רשמה לאחרונה התקדמות משמעותית בדרך לפיתוח ראש נפץ גרעיני.

על פי הדיווח, שהגיע מידי דיפלומטים מערביים בכירים, ארה"ב, ישראל ומדינה אחת נוספת לפחות הן שהעבירו את המידע החשאי לסוכנות הבינלאומי. עוד עולה מדברי הדיפלומטים כי במהלך 3 השנים האחרונות התקדמה טהרן בחישובים הנחוצים לייצור ראש הנפץ - שלב משמעותי לפני חימוש.