ארה"ב נגד פניית הפלסטינים לאו"ם: "הדרך להשיג מדינה - משא ומתן"

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית אמרה שהדרך הריאלית היחידה לפלסטינים להשיג מדינה היא באמצעות משא ומתן ישיר. בכך, מנסה ארה"ב להניא את יו"ר הרשות אבו-מאזן מלהגיש בקשה לאו"ם ב-27 בספטמבר שתכיר ברשות כמדינה משקיפה שאינה חברה

ארה"ב מתנגדת לפנייה לאו"ם. ארכיון (חדשות 2)

לאחר שיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, החליט לבקש מעמד של מדינה שאינה חברה בעצרת הכללית של האו"ם בסוף החודש - בארה"ב הכריזו אמש כי הדרך הרצויה היא משא ומתן ישיר בלבד. דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ויקטוריה נולנד הדגישה כי "אנו ממשיכים להבהיר כי אנו מאמינים שהדרך הריאלית היחידה לפלסטינים להשיג מדינה היא באמצעות משא ומתן ישיר".

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע לפני מספר ימים כי יפנה לאו"ם פעם נוספת ב-27 בספטמבר, בבקשה לקבל מעמד של מדינה משקיפה שאינה חברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר אבו מאזן במהלך נאום שנשא מול מפגינים ברמאללה. במהלך דבריו הדגיש כי הבקשה מגיעה בעקבות הקיפאון המדיני במשא ומתן בין הרשות לישראל. אבו מאזן הדגיש כי לרשות יש שגרירויות במדינות רבות, ולכן הוא אינו מבין למה קיימת התנגדות לבקשתם באו"ם. בנוסף התייחס יו"ר הרשות לעמדת ארצות הברית בנושא וטען כי אינו מבין מדוע היא מתנגדת להכרה.

לפני מספר ימים נועד נשיא מצרים מוחמד מורסי עם יו"ר הרשות הפלסטינית בארמון הנשיאות בקהיר. כלי התקשורת הפלסטיניים והמצריים דיווחו כי השניים דנו בהתפתחויות האחרונות באזור, וכן במאמצי השלמת הפיוס הפנים פלסטיני, בין פת"ח לחמאס.

סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה כי מורסי שב והביע את תמיכתה של מצרים במהלך הפלסטיני לדרישה להשגת חברות כמעמד של משקיפה באו"ם. יו"ר הרשות אבו מאזן הגיע יחד עם פמלייתו לקהיר, על מנת להיוועץ בשרי החוץ במהלך, שייתכן שיחודש אחרי שנה של אכזבה, בוועידת האו"ם בניו יורק בסוף החודש.