הנשיא פרס: "מקווה שעמים אחרים יראו בקנדה מודל לחיקוי"

נשיא המדינה שמעון פרס פרסם הודעת תודה מיוחדת בעקבות הודעת משרד החוץ באוטווה על ניתוק היחסים הדיפלומטיים עם אירן וגירוש הנציגים מהמדינה. "הקנדים נקטו עמדה מוסרית ממדרגה ראשונה - טירוף מדיני ופצצה גרעינית הוא שילוב בלתי נסבל שהעולם צריך לפעול נגדו", לשון מכתב התודה של נשיא ישראל

"מודה לקנדה", פרס ורה"מ הארפר, ארכיון (מארק ניימן לע"מ)

נשיא המדינה שמעון פרס מגיב בסיפוק להודעת משרד החוץ הקנדי אתמול על ניתוק היחסים עם טהרן בעקבות תכנית הגרעין האירנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני תקווה כי עמים אחרים יראו בדוגמא הקנדית מודל מוסרי לחיקוי", כתב פרס בהודעת תודה מיוחדת לעם הקנדי, למושל הכללי של המדינה דיוויד ג׳ונסטון ולראש הממשלה סטיבן הארפר.

פרס שוהה כעת בכינוס כלכלי מדיני באיטליה אמר: "קנדה הוכיחה פעם נוספת שהעקרונות קודמים לנוחיות - לא ניתן לנהל מדיניות אם אינה משקפת ערכים ובדרכה המחישה קנדה שהעקרונות חזקים מאינטרסים. אני מודה לעמיתי המושל הכללי דייויד לויד ג׳ונסטון, לראש הממשלה, סטיבן הארפר ולעם הקנדי כולו על נקיטת עמדה מוסרית ממדרגה ראשונה ומקווה כי עמים אחרים יראו בדוגמא הקנדית מודל מוסרי לחיקוי".

הנשיא הדגיש עוד בנושא האירני: "לא יעלה על הדעת שמדינה חברה באו"ם תאיים בהשמדת מדינה חברה אחרת בניגוד לאמנת האו״ם ומדינות אחרות יעמדו מנגד. אירן מהווה מוקד טרור עולמי, מוקד להפרה בוטה של זכויות אדם ויש לה כוונות להשתלט על המזרח התיכון. שילוב של אמביציות הגמוניות, טירוף מדיני ופצצה גרעינית הוא שילוב בלתי נסבל שהעולם צריך לפעול נגדו במלוא העוצמה".

הדיפלומטים יגורשו, שגרירות אירן (AP)

בחודש מאי האחרון ביקר הנשיא בקנדה במסגרתו ערך פגישות עבודה מדיניות עם ראשי הממשל הקנדי ועם המושל הכללי, ראש הממשלה ושר החוץ. באותו הביקור קרא פרס להעלאת רף הסנקציות על הממשל בטהרן ולהעצמת בידודו המדיני, אתמול הפכו הדיבורים למעשים.