אבו מאזן: נפנה לאו"ם ב-27 בספטמבר

יו"ר הרשות הפלסטינית מסביר שלאור הקיפאון במשא ומתן עם ישראל, תוגש ב-27 בספטמבר בקשה לאו"ם להכיר ברשות כמדינה משקיפה שאינה חברה. אבו מאזן הדגיש כי לרשות יש שגרירויות במדינות רבות, ולכן הוא אינו מבין למה קיימת התנגדות לבקשתם באו"ם

"נפנה לאו"ם ב-27 בספטמבר". ארכיון (חדשות 2)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע היום כי יפנה לאו"ם פעם נוספת ב-27 בספטמבר, בבקשה לקבל מעמד של מדינה משקיפה שאינה חברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר אבו מאזן במהלך נאום שנשא מול מפגינים ברמאללה. במהלך דבריו הדגיש כי הבקשה מגיעה בעקבות הקיפאון המדיני במשא ומתן בין הרשות לישראל.

אבו מאזן הדגיש כי לרשות יש שגרירויות במדינות רבות, ולכן הוא אינו מבין למה קיימת התנגדות לבקשתם באו"ם. בנוסף התייחס יו"ר הרשות לעמדת ארצות הברית בנושא וטען כי אינו מבין מדוע היא מתנגדת להכרה.

לפני יומיים נועד נשיא מצרים מוחמד מורסי עם יו"ר הרשות הפלסטינית בארמון הנשיאות בקהיר. כלי התקשורת הפלסטיניים והמצריים דיווחו כי השניים דנו בהתפתחויות האחרונות באזור, וכן במאמצי השלמת הפיוס הפנים פלסטיני, בין פת"ח לחמאס.

סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה כי מורסי שב והביע את תמיכתה של מצרים במהלך הפלסטיני לדרישה להשגת חברות כמעמד של משקיפה באו"ם. יו"ר הרשות אבו מאזן הגיע יחד עם פמלייתו לקהיר, על מנת להיוועץ בשרי החוץ במהלך, שייתכן שיחודש אחרי שנה של אכזבה, בוועידת האו"ם בניו יורק בסוף החודש.