חוקרי מותו של ערפאת יגיעו לרמאללה?

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי שלושה שופטים חוקרים מצרפת יגיעו לשטח הרשות כדי לאסוף דגימות מגופתו של הראיס לשעבר במטרה לקבוע האם הורעל. החקירה יצאה לדרך בעקבות תלונה שהגישה אלמנתו סוהא

יאסר ערפאת,יו"ר הרשות לשעבר (רויטרס)

חוקרי מותו של ערפאת יגיעו לרשות לאסוף ראיות? סוהא ערפאת, אלמנתו של המנהגי הפלסטיני לשעבר, טוענת ששופטים מצוות החקירה הצרפתי שמונה לבדיקת מותו יבקרו ברמאללה כדי לקחת דגימות לצורך המשך החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש האחרון ניצת מחדש הוויכוח סביב מותו של יאסר ערפאת בבית חולים צבאי ליד פריז לפני שמונה שנים, בעקבות תחקיר רשת אל-ג'זירה בו נטען כי הורעל על ידי חומר רדיו-אקטיבי. במשך השנים עלו האשמות, לפיהן ישראל עומדת מאחורי מותו של יו"ר הרשות לשעבר - עמדה שהפכה לדעה רווחת בשטחי הרשות.

מעבדת מחקר שוויצרית טענה כי מצאה בבגדיו של ערפאת שאריות של החומר הרעיל פולוניום 210. בעקבות הממצאים, אישר יו"ר הרשות אבו מאזן לסוהא ולצוות החוקרים הצרפתים להגיע לרמאללה ולקחת דגימות מגופתו של ערפאת, הקבורה סמוך למוקטעה.

עורכי הדין מצרפת ובריטניה שמלווים את החקירה אמרו היום ששלושה שופטים חוקרים יגיעו לרמאללה לבצע את נתיחת הגופה. בהודעה לא נכתב מי הם אותם החוקרים ומתי יגיעו, רק שזה יקרה "בקרוב".