אירן: אין הבדל בין ישראל לארה"ב

טקטיקה אירנית חדשה מתעלמת מישראל ומאיימת על ארה"ב: "למשטר ציוני בלי אמריקה אין שום משמעות, אנו חייבים להבין שישראל היא חלק מארה"ב", כך אמר קצין בכיר בצבא אירן. "על הבסיס הזה, אנחנו יכולים להגיד שרק האמריקנים מאיימים עלינו - ואם הם ינסו לעשות ולו את המעשה הטפשי הקטן ביותר, הם לא יצאו מכאן בשלום"

"אם ארה"ב תנסה משהו טפשי" (רויטרס)

באירן מגיבים היום בקול ברור לדיווחים לפיהם ארה"ב הציעה מתווה ובו אם ישראל תתקוף את מתקני הגרעין באופן חד-צדדי, ארה"ב לא תתערב ובתמורה האירנים ימנעו מתקיפת מטרות שלהם באזור. בכיר בצבא של משמרות המהפכה אמר היום בקול ברור: אין שום הבשל בין האינטרסים של ישראל לבין האינטרסים של האמריקנים, טהרן תפעל נגד שתי המדינות במקרה הצורך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"למשטר ציוני בלי אמריקה אין שום משמעות, אנו חייבים להבין שלישראל אין שום משמעות בלי ארצות הברית", אמר אלי פדאווי, מפקד כוח הים של משמרות המהפכה לסוכנת הידיעות פארס.

רק האמריקנים מאיימים על הרפובליקה האיסלאמית

"על הבסיס הזה, היום, אנחנו יכולים להגיד שרק האמריקנים מאיימים על הרפובליקה המוסלמית", הוא הוסיף. "אם האמריקנים ינסו לעשות ולו את המעשה הטפשי הקטן ביותר, הם לא יצאו מכאן בשלום".

אירן שמחזיקה בטילים שמסוגלים לפגוע בשטח ישראל, ולמטרות אמריקניות שונות במזרח התיכון, ערכה בעבר ומתכננת תרגיל צבאי רחב היקף נוסף להגנה על שטחה, או על אתרי הגרעין שלה.

דבריו של הקצין האירני מחזקים את האזהרות ששיגר מוקדם יותר השבוע מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה ולפיהן אירן תתקיף מטרות אמריקניות בתגובה על תקיפה ישראלית.

"קו אדום ימנע תקיפה. נתניהו (רויטרס)
ראש ממשלת ישראל קרא לא פעם להידוק הסנקציות נגד אירן, לקביעת קו אדום לתכנית הגרעין האירנית שאם יחצה, אירן תעמוד מול מתקפה.