הנשיא פרס: "אין להיבהל מהאיומים"

הנשיא שמעון פרס התייחס היום פעם נוספת לסוגייה האירנית, והמשיך לנסות להרגיע. "המזרח התיכון סוער, ואין להקל באיומים ראש, אבל ישראל היום חזקה מתמיד", אמר. על אותה במה, הוא קרא גם לקידום השיוויון בנטל

"ישראל חזקה מתמיד". ארכיון (חדשות 2)

טקס חלוקת תעודות ההוקרה ליחידות מילואים מצטיינות, היווה היום במה לנשיא פרס, להתייחס פעם נוספת ל"סוגיות בטחוניות". "המזרח התיכון סוער היום", התחיל הנשיא פרס את סקירתו, "גדוש איומים ישנים וחדשים. אין להקל בהם ראש, אבל גם אין להיבהל מהם. ישראל היום חזקה מתמיד". הנשיא הוסיף והרגיע: "לישראל ישנם כלי הגנה משלה. אלה שנוצרו בעבר, אלה שמפותחים היום, ואלה שיפותחו מחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטקס, בהשתתפות שר הביטחון, והרמטכ"ל העניק הנשיא תעודות הוקרה לשש עשרה יחידות מילואים מצטיינות. פרס התייחס בדבריו גם לסוגיית השיוויון בנטל - "בצה"ל ובשירות המילואים צריכים לשרת כל מי שיכול בפועל לשרת. חמנו ב- 7 מלחמות קשות. תמיד במצוקה של כוח אדם ומשאבים. האיבה סביבנו לא קטנה. והנטל צריך להתחלק על כל אזרח באופן שיוויוני. העם כולו חייב להשתתף בבניית מדינתו והעם כולו חייב להשתתף בהגנה על ביטחונה".

הנשיא ביקש גם לתמוך במילואימניקים - "אני קורא לציבור המעסיקים בישראל ולמוסדות להשכלה גבוהה, להתחשב ולסייע בידי אנשי המילואים למלא את תפקידם החיוני בהגנה על הארץ ושהתנדבותם לא תיפגע במקום עבודתם או בקידומם בו".