נתניהו: לא מציבים לאירן קו אדום

בפתח ישיבת הממשלה תקף נתניהו את הקהילה הבינלאומית והאשים כי היא מעניקה לגיטימציה לטהרן. "עד שאירן לא תראה קו אדום, היא לא תעצור את תוכנית הגרעין", הבהיר נתניהו והדגיש: "אסור שלאירן יהיה נשק גרעיני"

"אירן לא רואה נחישות לעצור אותה", נתניהו (חדשות 2)

גם אחרי סיומה של ועידת המדינות הבלתי מזדהות בטהרן, בירושלים ממשיכים לתקוף את מי שבחרו להשתתף בכינוס. ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח בפתח ישיבת הממשלה השבועית ביקורת על הלגיטימציה שמעניקים לאירן ואמר: "לא מציבים להם קו אדום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשבוע שעבר התכנסו 120 מדינות בטהרן ושמעו את דברי הבלע האנטישמיים של מנהיג אירן נגד ישראל. אף אחד לא קם או עזב את האולם", אמר נתניהו. "זה חמור עוד יותר על רקע דוח סבא"א, שמאשר את מה שאני אומר זמן רב - הסנקציות אמנם מכבידות, אך אינן מעכבות כהוא זה את ההתקדמות בתכנית הגרעין".

נתניהו המשיך והתייחס לשאלת התקיפה באירן, על רקע ממצאי דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. "האירנים מנצלים את השיחות כדי להרוויח זמן ולהתקדם בתכנית הגרעין. צריך לומר את האמת, הקהילה הבינלאומית אינה מציבה קו אדום ברור, איראן לא רואה מספיק נחישות לעצור את תוכנית הגרעין שלה", ביקר נתניהו את התנהלות מדינות המערב בסוגייה, ובמיוחד את זו של ארה"ב.

השרים תוקפים את דמפסי

בתוך כך נמשכת המתיחות בין וושינגטון לירושלים סביב הדיבורים על תקיפה. התבטאויותיו של רמטכ"ל צבא ארה"ב הגנרל מרטין דמפסי מסוף השבוע, שאמר כי תקיפה באירן תהיה טעות וכי הוא לא ירצה להיות מעורב בפעולה שכזו, גררו תגובות משרי הממשלה.

"האמירה שלו בהחלט לא לשביעות רצוננו", אמר השר להגנת הסביבה גלעד ארדן. "הדברים של דמפסי אינם מתיישבים עם מה שאמר דובר הבית הלבן לגבי עוצמת היחסים בין ישראל וארה"ב. ישראל צריכה לשמר את הזכות שלה להגן על עצמה, זה הדבר הנכון וגם כאן ישראל לא תפקיד את ביטחונה בידי אחרים".

ארדן התייחס גם להחלטה האמריקנית לצמצם את היקף הכוחות שישתתפו בתרגיל המשותף עם צה"ל בחודש הבא. "הצמצום נובע משיקולים פנימיים של ארצות הברית, אין כאן איתות אמריקני. זה עדיין התרגיל הביטחוני הגדול ביותר אי פעם בין ישראל וארה"ב".